Sākums Reģistrācija Ieeja 11:34 Piektdiena 29.03.2024

Sākums » 2009 » Maijs » 8 » Skrastiņš - visilgāk uz ledus, Cipulis - efektīvākais metējs
Skrastiņš - visilgāk uz ledus, Cipulis - efektīvākais metējs
07:56

Latvijas hokeja izlase ceturtdien Šveicē beidza dalību pasaules čempionātā, ceturtdaļfinālā ar 2:4 piekāpjoties Kanādai. Varam pavilkt treknu svītru un aplūkot, kādus statistikas rādītājus tad sasniedzis katrs no latviešu spēlētājiem.

Masaļskis - gandrīz 93% atvairītu metienu

Latvijas izlase turnīrā aizvadīja septiņas spēles, un tajās visās mūsu vārtus sargāja Edgars Masaļskis. Viņš neskaitāmas reizes glāba mūsējos, un, kopumā atvairot 233 no 251 metiena, čempionātā sasniedza augstu atvairīto metienu procentu - 92.83%. Vidēji mačā Masaļskis ielaida 2.53 ripas. Kā zināms, otrais mūsu vārtsargs Sergejs Naumovs piedalījās vienīgi pēcspēles bullīšu sērijā, palīdzot izcīnīt neaizmirstamo uzvaru pret Zviedriju.

Skrastiņš - īsts dzelzs vīrs

Kārlis Skrastiņš ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē pazīstams kā Dzelzs vīrs - viņam pieder NHL rekords starp aizsargiem pēc kārtas aizvadīto spēļu skaita ziņā. Arī šī gada pasaules čempionātā mūsu kapteinis bija īstens cīnītājs, uz ledus pavadot visilgāko laiku no latviešiem. Skrastiņš vidēji mačā aizvadīja 20 minūtes un divas sekundes. Otrajā vietā saprotamu iemeslu dēļ šajā ziņā bija Krišjānis Rēdlihs - viņš bija Skrastiņa partneris aizsardzībā. Tāpat vairāk nekā 17 minūtes ik mačā uz ledus pavadīja Jānis Sprukts, Herberts Vasiļjevs, Guntis Galviņš un Georgijs Pujacs. No tiem, kas piedalījās visās septiņās spēlēs, vismazāk uz ledus pabija Aigars Cipruss, Guntis Džeriņš un Aleksandrs Jerofejevs.

Vasiļjevs - rezultatīvākais

Latvijas izlasē visvairāk rezultativitātes punktu savāca Herberts Vasiļjevs, kura kontā trīs vārti un sešas rezultatīvas piespēles, tātad kopā deviņi punkti. Astoņi punkti (3+5) Vasiļjeva maiņas biedram Aleksandram Ņiživijam, bet seši punkti (4+2) trešajam šīs maiņas dalībniekam Mārtiņam Cipulim. No pārējiem spēlētājiem vairāk par trim rezultativitātes punktiem sakrāja vienīgi Mārtiņš Karsums (1+3=4), kurš pēdējo spēli pret Kanādu savainojuma dēļ izlaida.

Pujacam - pieci mazie noraidījumi

Apskatoties tādā rādītājā, kā soda minūtes, no mūsējiem izceļas Karsums un Lauris Dārziņš, kuri mačos attiecīgi pret Austriju un Kanādu pamanījās nopelnīt "lielos" sodus. Tomēr, šķiet, interesantāk uzzināt, kurš tad visbiežāk sagādājis komandai mazākumu, tas ir, nopelnījis visvairāk "mazos" divminūšu sodus. Šajā rādītājā līderis ir Pujacs, kurš piecas reizes devās sēdēt uz sodīto soliņu. Savdabīgi, ka Pujacs bijis "stabils" sodu pelnītājs - pirmajos divos mačos pret ASV un Zviedriju Pujacs neizdarīja nevienu pārkāpumu, bet pēdējās piecās spēlēs šis aizsargs katru reizi identiski nopelnīja tieši divas minūtes. Vēl jāpiemin, ka četri pārkāpumi tā paša Dārziņa, kā arī Kristapa Sotnieka kontā.

Karsums - "pozitīvākais", Cipruss "negatīvākais"

Tāpat interesanti aplūkot +/- lietderības koeficientu. Šajā ziņā labākais bijis Karsums, kuram lietderības koeficients +4. Vēl šajā ziņā jāizceļ Armands Bērziņš (+3), Skrastiņš un maz spēlējušais Širokovs (abiem +2). Pārliecinoši nesekmīgākais +/- koeficienta ziņā bija veterāns Aigars Cipruss, kuram -6. Nevienam citam koeficients nav zemāks par -3... Dārziņam, Džeriņam, Jerofejevam, Oļegam Sorokinam, Robertam Jekimovam visiem pa -2.

Galviņš - gandrīz biežākais metējs pa vārtiem!

Tālāk aplūkosim mūsu spēlētāju izdarīto metienu skaitu. Visbiežāk pa vārtiem metuši 2. maiņas uzbrucēji Ņiživijs un Cipulis. Abiem šiem spēlētājiem pa 16 metieniem, kas ir tikai par vienu(!) vairāk nekā aizsargam Galviņam, kurš pretinieku vārtus šajā turnīrā apdraudēja 15 reizes! Par savām pūlēm Guntis tika apbalvots pēdējā spēlē pret Kanādu, kad beidzot izdevās iemest vārtus. Tāpat 15 metieni Vasiļjevam un Dārziņam. No uzbrucējiem, kas aizvadījuši visus septiņus mačus, viskūtrākie vārtu apdraudētāji bija Bērziņš (tikai trīs metieni!), Sprukts un Cipruss (abiem septiņi metieni).

Cipulis - efektīvākais metējs

Viens ir daudz mest pa vārtiem, bet pavisam kas cits - realizēt sava metiena mērķi un gūt vārtus. Visefektīvākais metējs čempionātā starp latviešiem bija Cipulis - viņš meta 16 reizes un guva četrus vārtus, tātad katrs ceturtais metiens (25%) bija vārtus nesošs. Tāpat ar augstu metienu efektivitāti var lepoties Vasiļjevs (trīs vārti no 15 metieniem, 20%), Jerofejevs (vieni vārti no pieciem metieniem, 20%) un Ņiživijs (trīs vārti no 16 metieniem, 18.75%). Nevienus vārtus (tātad 0%) no uzbrucējiem neizdevās gūt Spruktam, Miķelim Rēdliham, Bērziņam, Širokovam, Jekimovam un Ciprusam.

Vārtsargi

SpēlētājsMinūtesIelaistie vārtiAtvairītie metieniMetieni kopā%Vidēji vārti
E.Masaļskis426:261823325192.832.53
S.Naumovs------
D.Žabotinskis------

Laukuma spēlētāji (sarindoti pēc pavadītā laika uz ledus)

SpēlētājsPozīcijaMinūtes kopāMinūtes vidējiSpēlesV+Piesp.=PunktiSoda minūtes+/-Metieni%
K.SkrastiņšAizsargs140:1720:0271+1=20+2119.09
K.RēdlihsAizsargs135:3419:2271+0=12+1128.33
J.SpruktsUzbrucējs127:1018:1070+1=10070.00
H.VasiļjevsUzbrucējs122:1517:2773+6=96+11520.00
G.GalviņšAizsargs121:3517:2271+2=32+1156.67
G.PujacsAizsargs121:3317:2170+0=010+190.00
L.DārziņšUzbrucējs116:2516:3772+0=218-21513.33
M.CipulisUzbrucējs115:3916:3174+2=6401625.00