Sākums Reģistrācija Ieeja 20:58 Ceturtdiena 28.03.2024

Sākums » 2009 » Aprīlis » 25 » Pirmajā spēlē pie punktiem tikt neizdodas
Pirmajā spēlē pie punktiem tikt neizdodas
19:52

Šodien ar zaudējumu 2:4 (1:1, 1:2, 0:1) spēlē ar ASV valstsvienību Latvijas hokeja izlase iesāka Pasaules čempionātu Šveicē. Mūsējo labā vārtus guva Herberts Vasiļjevs un Mārtiņš Karsums.

Novērtē hokejistu sniegumu mačā pret ASV!

Sākums cerīgs

Pirmo periodu mūsu valstsvienība (kā jau solīts) iesāka aktīvi, un jau trešajā minūtē Kristaps Sotnieks priecēja līdzjutējus ar efektīgu spēka paņēmienu. Esot laukumā mūsējo ceturtajai maiņai, Edgars Masaļskis glāba mūsējos no zaudējumu, bet jau nākamajā minūtē no vārtu priekšas neprecīzi bija Karsums un Ankipāns. Izcīnīts vairākums tika realizēts pāris sekundēs, kad skaisti vairākumu izspēlēja mūsu otrā maiņa un vārtus, pēc Aleksandra Ņiživija piespēles, guva Herberts Vasiļjevs – 1:0.

Pēc pāris minūtēm latvieši bija spiesti cīnīties mazākumā, kad noraidīts tika Armands Bērziņš. Mazākumā mūsējie turējās veiksmīgi, toties jāatzīmē, ka pa reizei no vārtu zaudējuma latviešus glāba Edgars Masaļskis un Kārlis Skrastiņš.

Perioda vidū ASV hokejisti daudz vairāk uzturējās mūsējo aizsardzības zonā, līdz 11. minūtē Džeks Džonsons (#3) pārspēja Edgaru Masaļski ar patālu metienu. Spēles 14. minūtē no vārtu priekšas Lauris Dārziņš raidīja ripu garām vārtiem, pēc precīzas Roberta Jekimova piespēles.

Periodam tuvojoties izskaņai arvien nospiedošāks bija ASV izlases pārsvars, un mūsējie bieži bija spiesti ripu izmest no savas aizsardzības zonas, lai vienkārši nomainītos. Perioda izskaņā izdevās pāris veiksmīgi uzbrukumi, kā rezultātā Latvijas izlase izcīnīja otro vairākumu šodien. Vairākums atkal tika veiksmīgi izspēlēts līdz labai metiena pozīcijai, bet Krišjānis Rēdlihs raidīja ripu virsū Robertam Ešam.

Nospiedošs ASV izlases pārsvars

Otrā perioda sākumā neizdevās neko sakarīgu izveidot vairākumā. Nepaspējot ilgi uzspēlēt vienādos sastāvos, Latvija nonāca mazākumā, kura laikā praktiski nespēja izraidīt ripu no savas aizsardzības zonas.

Perioda piektajā minūtē latvieši nopelnīja trešo vairākumu šodienas spēlē. Vārtus vairākumā gūt neizdevās, bet, izspēlei turpinoties, Mārtiņš Karsums atkal izvirzīja Latviju vadībā, pēc Sprukta un Ankipāna piespēlēm pārspējot Ešu no vārtu priekšas - 2:1.

Perioda vidū no ļoti asa leņķa savu veiksmi izmēģināja Drū Stefords, kā rezultātā ripa atrada spraugu starp Edgara Masaļska plecu un vārtu augšējo stūri un rezultāts tika izlīdzināts - 2:2.

Periodam tuvojoties izskaņai, ripa itin bieži viltīgi noslīdēja gar Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem, bet pārspēt mūsu vārtsargu ASV hokejistiem neizdevās (jāteic, ka Latvijai bieži uzsmaidīja arī veiksme).

Perioda 15. minūtē Obamas padotie diezgan rupji nospēlēja pret Masaļski, bet tiesneši visai veikli prata apslāpēt uzplaukušo asumus. Jau nākamajā uzbrukumā Masaļskis atkal bija centrālā persona, glābjot Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma.

Tomēr sešpadsmitajā minūtē ASV hokejisti izvirzījās vadībā, kad teicams solo gājiens izdevās Džekam Džonsonam - 2:3. Arī otrajā periodā nospiedošs pārsvars piederēja ASV hokejistiem, par ko liecina kaut vai metienu attiecība tikai otrajā periodā - 17:3 par labu ASV.

Amerikāņi nenogurst un pie punktiem netiekam

Pēdējā perioda sākumā valdīja tā saucamais atklāts hokejs, Latvijas izlasei vairāk pieturoties pie pretuzbrukumu taktikas. Perioda septītajā minūtē ASV hokejists Patriks O'Salivans bija pirmais, kurš tika pie ripas pēc paša metiena pa Masaļska vārtiem, kā rezultātā mūsu vārtsargs tika pārspēts jau ceturto reizi - 2:4.

Turpinājums izskatījās cerīgs, jo Latvija nonāca vairākumā. Diemžēl nenospēlējot ne minūti, noraidījumu saņēma Herberts Vasiļjevs un ASV hokejistu pārsvars atkal turpināja pieaugt.

Tajos retajos momentos, kad latviešiem bija iespēja gūt vārtus, vienmēr kaut kas nedaudz pietrūka (galvenokārt - veiksmes). Arī esot vienādos sastāvos, latvieši vairāk izskatījās it kā spēlētu mazākumā, kas lika domāt, ka tieši amerikāņi ir tuvāk pārsvara palielināšanai, nevis mūsējie - samazināšanai. Līdzīgs scenārijs turpinājās līdz pat spēles beigām, un Latvijas izlase pirmajā spēlē piedzīvoja zaudējumu ar 2:4.

Pasaules čempionāts hokejā, C apakšgrupa

Latvija – ASV
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Vārti - 4:40 Herberts Vasiļjevs (Cipulis, Ņiživijs) vairākumā - 1:0, 11:15 Džeks Džonsons (Lailzs, Okopso) - 1:1, 26:39 Mārtiņš Karsums (Ankipāns, Sprukts) - 2:1, 31:13 Drū Stefors - 2:2, 35:31 Džeks Džonsons - 2:3, 46:03 Patriks O'Salivans - 2:4 (Hainslijs, Brauns) - 2:4.
Metienu skaits 19:41 (7:12, 3:17, 9:12)
Soda minūtes 8:8 (2:4, 4:2, 2:2)

Kategorija: PČ 2009 | Skatījumu skaits: 759 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0 |