Sākums Reģistrācija Ieeja 22:50 Piektdiena 26.04.2024

Sākums » 2009 » Aprīlis » 29 » Latvija uzvar smagā cīņā un turpina
Latvija uzvar smagā cīņā un turpina
20:08

Šovakar pasaules čempionātā hokejā C apakšgrupas spēlē Latvijas hokeja izlase smagā spēlē ar 2:0 pieveica Austrijas valstsvienību, kvalificējoties nākamajai kārtai, kur latviešu pretinieki būs Krievija, Šveice un Francija.

Jau spēles pirmajās sekundēs austrieši par ripas izmešanu aiz laukuma robežām saņēma divu minūšu noraidījumu, tomēr mūsējie iespēju atklāt rezultātu jau sākumā neizmantoja. Latvieši uzbruka vairāk, bet Austrijas hokejisti darbojās uz pretuzbrukumiem, izveidojot vairākas bīstamas epizodes pie Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem. Īpaši austrieši aktivizējās trešdaļas vidū, kad tikai Kristapa Sotnieka pašaizliedzīgā spēle neļāva pretiniekiem gūt vārtus. Brīdi vēlāk mūsējos glāba vārtu stabs. Perioda izskaņā jau vairākas labas iespējas bija latviešiem un viena no iespējām tika izmantota – Herberts Vasiļjevs no aizvārtes piespēlēja Mārtiņam Cipulim, kurš bija precīzs – 1:0.

Otro trešdaļu latvieši iesāka aktīvi un apņēmīgi, taču mūsu apņēmību aplauza neveiksmīga epizode pie apmales – uz spēka paņēmienu viens pret otru gāja Karsums un Harands, latviešu uzbrucējs ar plecu pagrūda pretinieku, kurš ar galvu ietriecās apmalē. Tienešu lēmums bija, iespējams, pārāk bargs – Karsums saņēma noraidījumu līdz spēles beigām (5+20). Piecas minūtes Latvijas hokejistiem nācās spēlēt mazākumā un gods kam gods – latvieši izturēja. Trešdaļas beigās Oļega Znaroka padotie atkal pārņēma vadību, vairākkārt spēlēja vairākumā, taču austriešu vārtsargs Bernds Bruklers vārtos darīja brīnumus.

Arī noslēdzošās 20 pamatlaika minūtes aizritēja smagā un spraigā cīņā. Vārtos teicami spēlēja ne tikai Edgars Masaļskis, bet arī aizsargs Kārlis Skrastiņš, kurš uz brīdi uzņēmās Masaļska funkcijas, atvairot austriešu metienu. Trešdaļa aizritēja ar lielu Latvijas pārsvaru un asiem austriešu pretuzbrukumiem, tomēr lieliski austriešu vārtos darbojās Bruklers. Vienā no epizodēm gan Brukleru viltībā pārspēja Guntis Džeriņš, izejot viens pret vārtsargu un apspēlējot viņu - 2:0. Pēdējās minūtes austrieši aizvadīja mazākumā, tomēr šajā laikā letiņiem neizdevās vēl vairāk palielināt savu pārsvaru. Uzvara ar 2:0 un vieta nākamajā kārtā!

Latvijas izlasē labākā spēlētāja balvu saņēma pašaizliedzīgais un meistarīgais aizsargs Kārlis Skrastiņš , bet viesiem pelnīti par labāko tika atzīts vārtsargs Bernds Bruklers, kurš šajā mačā atvairīja 33 no 35 metieniem.

PČ hokejā, C apakšgrupas spēle

Latvija – Austrija 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Vārti: 19:15 1:0 Cipulis (Vasiļjevs, Skrastiņš), 54:56 2:0 Džeriņš (M. Rēdlihs).
Vārtsargi: Masaļskis – Bruklers
Metieni: 35-21

Kategorija: PČ 2009 | Skatījumu skaits: 624 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0 |