Sākums Reģistrācija Ieeja 19:20 Piektdiena 19.04.2024

Latvijas izlases pārbaudes spēles [4]
PČ 2010 [7]
PČ 2011 [1]

Īsumā par galveno

Sākums » 2009 » Maijs » 1 » Masaļskis - ceturtais labākais vārtsargs, Karsums - joprojām visvairāk sodītais
Masaļskis - ceturtais labākais vārtsargs, Karsums - joprojām visvairāk sodītais
11:01

Pēc vakardienas spēlēm Pasaules čempionātā hokejā izmaiņas skārušas spēlētāju un komandu statistiku. Mūsu vārtsargs Edgars Masaļskis patlaban ieņem 4. vietu starp visiem vārtsargiem čempionātā, savukārt Mārtiņš Karsums joprojām ir visvairāk sodītais hokejists turnīrā.

Vakar Pasaules čempionātā hokejā tika aizvadītas vairākas otrā posma spēles. Pēc uzvaras bullīšos pret Šveici (2:1) savu statistiku izdevies uzlabot visai Latvijas izlasei un dažiem tās spēlētājiem.

Rezultatīvākie spēlētāji

Rezultatīvāko spēlētāju sarakstā labākais no Latvijas izlases ir mūsu otrās maiņas uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs, kurš ar četriem punktiem (diviem vārtu guvumiem (abi - ar bullīšiem) un divām piespēlēm) čempionātā dala 24. vietu starp labākajiem punktu guvējiem. Līderis ar 11 punktiem (4+7) ir kanādiešu uzbrucējs Martijs Senluī.

Labākie vārtsargi

Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis pēc vakar aizvadītās lieliskās spēles pret Šveici (atvairīti 37 pretinieku metieni no 38) labāko vārtsargu sarakstā pakāpies jau uz 4. vietu. Edgars četrās aizvadītajās spēlēs jeb 250 minūtēs (vislielākais spēles laiks starp visiem vārtsargiem!) atvairījis 94,93% metienu. Veiksmīgāki par Masaļski ir tikai kanādietis Meisons, francūzis Lenrī un baltkrievs Mezins. Savukārt starp izlasēm Latvija atvairīto metienu ziņā ir 2. vietā, atpaliekot tikai no Kanādas! Kanādiešu vārtsargi atvairījuši 95,90%, bet mūsējiem - 94.93%, jo vārtos spēļu laikā līdz šim stāvējis tikai Masaļskis.

VSpēlētājsIzlaseSLaiksMS/AMAtv.met.%
1.Chris MasonCanada2120:0061/6098.36%
2.Fabrice LhenryFrance2119:3573/7197.26%
3.Andrei MezinBelarus3189:3595/9195.79%
4.Edgars MasaļskisLatvija4250:00138/13194.93%
5.Pekka RinneFinland2120:0051/4894.12%

V - vieta, Spēlētājs, Izlase, S - Aizvadītās spēles, Minūtes, MS/AM - Metienu skaits/Atvairītie metieni, Atv.met.% - Atvairīto metienu %

Visvairāk sodītie hokejisti

Visvairāk sodīto hokejistu galvgalī atrodas Latvijas izlases uzbrucējs Mārtiņš Karsums, kurš, lielā mērā "pateicoties" mačā pret Austriju gūtā 5+20 minūšu noraidījuma dēļ, ar kopā dabūtajām 27 soda minūtēm ir līderis soda minūšu skaita ziņā čempionātā.

Uzvarētie iemetieni

Iemetienu uzvaru ziņā mūsu hokejisti diez ko augstu nav - tikai Herberts Vasiļjevs ar 52,50% uzvarēto iemetienu atrodas trīsdesmitniekā. Līderis ar 70,83% uzvarēto iemetienu ir slovāku uzbrucējs Peters Olvečkis.

30.Herberts VasiļjevsLatvija423852.50%

Vieta, Spēlēājs, Izlase, UI - uzvarētie iemetieni, ZI - zaudētie iemetieni, Uzv.iem.% - uzvarēto iemetienu %

Spēļu apmeklētība

Spēļu apmeklētības ziņā Latvijas izlase, pateicoties kuplajam līdzjutēju pulkam, reti kad bijusi ārpus astoņnieka. Arī šis gads nav izņēmums - esam 7. vietā spēļu apmeklētības ziņā - mūsu mačus apmeklējuši 27304 cilvēki jeb vidēji 6826 vienā mačā. Līdere, protams, ir mājniece Šveice, kurai seko kaimiņvalstis Vācija un Francija, kā arī lielā Krievija.