Sākums Reģistrācija Ieeja 18:26 Ceturtdiena 25.04.2024

Sākums » 2009 » Maijs » 2 » Pret Franciju par uzvaru
Pret Franciju par uzvaru
12:23

Šovakar plkst. 17:15 pasaules hokeja čempionāta E grupā Oļega Znaroka vadītā Latvijas hokeja izlase aizvadīs svarīgu spēli par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, tiekoties ar Francijas valstsvienību.

Turnīra sākums latviešiem izvērties pārsteidzoši labs – pēc zaudējuma pirmajā spēlē pret (ASV), sekojušas trīs uzvaras – 3:2 pēcspēles metienos pret Zviedriju, 2:0 pret Austriju un jau sacensību otrajā posmā – panākums pār mājiniekiem šveiciešiem atkal pēcspēles metienos – 2:1. Šovakar būtu jāturpina uzvaru sērija...

Francijas "labo darbu" krājumā ir vien uzvara pār vāji motivēto Vācijas izlasi, kura tagad nosacīti cīnās par palikšanu augstāko divīzijā. Vācieši gan no augstākās sabiedrības neizkritīs, jo tieši viņu zemē nākamgad notiks pasaules čempionāts. Cienījami franči nospēlēja arī pret šveiciešiem, zaudējot tikai ar 0:1. Spēlēs pret Krieviju un ASV gan tika piedzīvotas sakāves.

Ņemot vērā, ka Francijai vakar vakarā bija vēlā spēle pret amerikāņiem, šodien latviešiem iespēja "paņemt" savus pretiniekus "uz svaigumu". Pēc smagās uzvaras pār Šveici mūsējiem bijusi iespēja vienu dienu atpūsties, atjaunot spēkus un pienācīgi sagatavoties svarīgajai spēlei.

Francijas izlasē šajā čempionātā nav izteikta līdera, taču noteikti vajadzētu uzmanīt uzbrucējus Luku Tardifu un Lorēnu Menjē, kuri līdz šim sagādājuši lielākās grūtības pretiniekiem – Tardifs guvis divus vārtus, Menjē atdevis trīs piespēles. Francijas izlases pirmais vārtsargs Fabriss Lanrī vakar aizvadīja spēli pret ASV, tāpēc var tikai minēt vai treneri viņam liks svīst arī šodien vai priekšroku dos otram vārtsargam Edijam Ferī.

Jāpiebilst, ka otrajam sacensību posmam Francija pieteikusi divus spēlētājus -– aizsargu Gariju Leveku un uzbrucēju Sirilu Papu. Leveks vakar 11 ar pusi minūšu laikā nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu, bet Papa nemaz laukumā neizgāja.

Latvijas uzdevums ir skaidrs – tikai un vienīgi uzvara. Ar panākumu vajadzētu pietikt vietai ceturtdaļfinālā. Protams, jācer arī, ka galvenie konkurenti Zviedrija un Šveice pazaudēs pēc iespējas vairāk punktu, lai latviešiem būtu labāks miegs. Savstarpējā spēlē Zviedrija un Šveice tiksies rīt, bet pēdējā dienā komandas sacentīsies, attiecīgi, ar Franciju un ASV.

Vai esam "Šindlera sarakstā"?

Jāatgādina, ka spēli pret Franciju tiesās bēdīgi slavenais Vladimirs Šindlers. Latvijas hokeja līdzjutēji Šindleru atceras kopš 2005. gada, kad mūsējie piedzīvoja zaudējumu pret ASV ar 1:3. Mača gaitā netika ieskaitīti divi Latvijas izlases vārtu guvumi. Pusotras minūtes laikā ripa divkārt šķērsoja vārtu līniju, bet tiesnesis, par spīti latviešu lūgumiem, pat neizmantoja iespēju epizodes vēlreiz noskatīties video atkārtojumā. Cerams, ka šoreiz Šindlers būs uzdevumu augstumos. Tāpat kā mūsu hokejisti.