Sākums Reģistrācija Ieeja 04:28 Piektdiena 19.04.2024

Sākums » 2009 » Maijs » 2 » Francija sagrauta, Latvijai jau ceturtā uzvara pēc kārtas!
Francija sagrauta, Latvijai jau ceturtā uzvara pēc kārtas!
20:02

Šodien pasaules hokeja čempionātā Latvijas izlase guva jau savu ceturto uzvaru pēc kārtas, šoreiz ar 7:1 sagraujot Francijas valstsvienību. Latvieši spēruši platu soli pretim ceturtdaļfinālam.

Šīs spēles nozīmi nevarēja pārvērtēt - tā kā E grupas pēdējā spēlē ar Krieviju klāsies ļoti smagi, tad šodien bija labākā iespēja iegūt vēl kādus punktus un pietuvoties ceturtdaļfinālam. Pēc lieliskā čempionāta sākuma tieši latvieši tika uzskatīti par izteiktiem šī mača favorītiem.

Pārliecinošs sākums, Ņiživijs izvirza vadībā

Mūsējie sāka ļoti vētraini - otrā maiņa ar Herbertu Vasiļjevu priekšgalā varēja iemest vārtus jau pirmajā minūtē. Neizdevās, taču mūsējie turpināja uzbrukt - šoreiz pirmās maiņas uzbrucējs Ģirts Ankipāns nespēja pārspēt Fabrisu Lanrī no vārtu priekšas. Mūsējo aktivitātes vainagojās ar vairākuma iegūšanu. Un tas viss beidzās ar gūtiem vārtiem! Guntis Galviņš meta pa vārtiem, un ripa ne bez veiksmes palīdzības no apmales atleca tieši vārtu priekšā, kur jau dežūrēja Aleksandrs Ņiživijs - 1:0! Ņiživijam trešie vārti turnīrā (pirms tam divi gūti ar bullīšiem). Latvieši turpināja spēlēt labi, un Francija ar pūlēm turēja minimālu deficītu. Arī perioda vienīgajā mazākumā mūsējie bija pārliecinoši un pirmajā pārtraukumā varēja doties pie labvēlīgā 1:0.

Otrajā periodā vēl divi vārti un jau 3:0

Otrā trešdaļa atkal sākās ar latviešu uzbrukumiem, un šoreiz izdevās gūt vārtus uzreiz. Ripa pēc Ņiživija piespēles nonāca pie Mārtiņa Cipuļa, kurš savā stilā zibenīgi uzmeta pa vārtiem, pārsteidzot Lanrī - 2:0! Un jau pēc pāris minūtēm ripa trešo reizi lidoja franču vārtos! Lauris Dārziņš ar milzīgu rikošeta palīdzību panāca 3:0! Dārziņam pašam atlika vien nobrīnīties par savu vārtu guvumu. Francijas komandas treneris ņēma pusminūtes pārtraukumu, un varbūt tieši tas mūsu pretiniekiem palīdzēja - viņi nopelnīja vairākumu un pat trāpīja pa vārtu pārliktni. Taustāmu labumu franči no savas centības neieguva, tāpat savus pāris vairākumus neizmantoja Latvija un pēc diviem periodiem saglabājās 3:0 Latvijas izlases labā.

Vārti pēc vārtiem, franči pazemoti!

Pēdējās 20 minūtes mūsējie sāka miegaini, Francija mūsu zonā sarīkoja uzbrukumu virpuli, un vairākas reizes mūsējos nācās glābt atkal nevainojami spēlējošajam Edgaram Masaļskim. Izdevās noturēties un sagaidīt pašiem savu iespēju. Mārtiņš Karsums piespēlēja komandas kapteinim Kārlim Skrastiņam, kurš tehniski (ne sliktāk par rūdītu uzbrucēju) pārspēja franču vārtsargu - 4:0! Latvieši pēc gūtiem vārtiem atkal atslāba, un Masaļskis bieži vien likvidēja bīstamus pretinieku metienus. Nevar noliegt, ka šodien mūsējiem bieži vien palīdzēja arī veiksme - Francijas vienības daudzas pūles palika neatalgotas, kamēr latvieši sameta visādus vārtus. Tā tas notika arī 49. minūtē, kad Aleksandra Jerofejeva tāls uzmetiens bija precīzs - 5:0! Šajā epizodē lieli nopelni arī Aleksejam Širkovam, kurš aizsedza skatu vārtsargam. Līdzīgi kā pret Šveici, arī šodien Masaļskim nedaudz pietrūka līdz otrajam sausajam mačam, jo pretuzbrukumā Luks Tardifs vienus vārtus Francijai atspēlēja (5:1). Mūsējie ar to nebija mierā un ātri vien atbildēja ar diviem skaistiem vārtiem - vispirms Vasiļjeva meistarīgu caurgājienu ar precīzu metienu noslēdza Ankipāns, bet mirkli vēlāk savus otros vārtus spēlē pēc Ņiživija piespēles guva Cipulis - 7:1! Francijas lielākā sagrāve šajā čempionātā, un, protams, arī Latvijas pārliecinošākā uzvara turnīrā - 7:1! Latvijas izlasē par labāko spēlētāju šodien tika nosaukts Ņiživijs.

Latvija tuvu ceturtdaļfinālam

Pēc šīs uzvaras Latvijas izlase E grupā sakrājusi jau septiņus punktus un atrodas 3. vietā. Rīt plkst.21:15 mūsējie aizvadīs pēdējo grupas maču ar Krieviju, kurai šovakar vēl jācīnās ar ASV. Latvijas izlasei tikai fatāla neveiksme (Šveicei jāiegūst vismaz četri punkti pret zviedriem un ASV, bet Latvijai pašai jāzaudē krieviem) var neļaut iekļūt kārotajā ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāts hokejā, E apakšgrupa (cīņa par iekļūšanu ceturtdaļfinālā)

Latvija - Francija 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)
Vārti: 1:0 Ņizivijs (Galviņš, vair.) 7:29, 2:0 Cipulis (Ņiživijs, Vasiļjevs) 21:19, 3:0 Dārziņš (Sotnieks, Laviņš) 23:55, 4:0 Skrastiņš (Karsums) 46:39, 5:0 Jerofejevs (Širokovs) 48:18, 5:1 Tardifs (da Kosta) 51:38, 6:1 Ankipāns (Vasiļjevs, Karsums) 52:24, 7:1 Cipulis (Ņiživijs, Vasiļjevs) 52:39.
Vārtos: Masaļskis - Lanrī.
Soda minūtes: 6:10.
Metieni: 38:28 (14:8, 13:6, 11:14).