Sākums Reģistrācija Ieeja 17:16 Ceturtdiena 28.03.2024

Sākums » 2009 » Maijs » 4 » Pret Krieviju bezspēcīgi
Pret Krieviju bezspēcīgi
09:07

Šodien Latvijas izlase pasaules hokeja čempionātā aizvadījusi spēli pret Krievijas valstsvienību. Diemžēl tika piedzīvots zaudējums - 1:6. Mūsējiem vienīgos vārtus guva Herberts Vasiļjevs.

Punktu vajag, bet pretī Krievija...

Latvijas izlase pirmajās piecās spēlēs nodemonstrēja lielisku sniegumu, izcīnot veselas četras uzvaras. Tomēr pat tas vēl negarantēja latviešiem vietu ceturtdaļfinālā - pavisam droši varējām būt vienīgi tad, ja šodien izdotos izcīnīt vismaz vienu punktu pret Krievijas komandu. Vieglāk pateikt nekā izdarīt - krievi ir šī brīža pasaules čempioni un arī šajā turnīrā piecos mačos viņiem tikai uzvaras.

Daudz iespēju mums, vārti krieviem

Krievija sāka spēli aktīvi, mūsējie piesardzīgi. Labākā iespēja sākumā mūsu pretiniekiem bija, kad Aleksejs Morozovs pielaboja tālu partnera metienu - garām. Mūsējie atbildēja vēl bīstamāk - Miķelis Rēdlihs meta, vārtu priekšā Lauris Dārziņš atkārtoja, krievi izglābās. Vēl vairāk kriviem paveicās, kad Jānis Sprukts no labas pozīcijas trāpīja pa vārtu stabiņa. Pēc brīža arī Aleksandra Ņiživija metiens nebija slikts. Citā epizodē arī Oļegs Sorokins varēja gūt vārtus. Ļoti varens sākums latviešiem! Diemžēl Sorokins pēc minētās epizodes nopelnīja divas soda minūtes. Un krievi šo vairākumu realizēja - Sergejs Mozjakins piespēlēja Antonam Kurjanovam, kurš no asa leņķa bija precīzs. Droši var teikt, ka Krievijas iegūtā vadība nebija pelnīta. Un turpināja neveikties - Sorokins ar tālu piespēli viens pret vienu ar vārtsargu izvirzīja M.Rēdlihu, kurš viltīgi mēģināja izlaist ripu starp kājām vārtsargam, tomēr nekā. Krievija varēja gūt arī otros vārtus, taču pēc skaistas saspēles vairākumā Iļja Kovaļčuks neprata trāpīt pustukšos vārtos. Pēc pirmā perioda - 1:0 Krievijas labā.

Otrais periods - liktenīgais

Otrās trešadaļas pats sākums nepadevās. Vienā no epizodēm aizsardzībā bija paspējuši visi mūsējie, taču tas netraucēja Kovaļčukam veikt reidu, iespēlēt Aleksejam Tereščenko, kurš bija precīzs - 0:2. Roberts Jekimovs nopelnīja nevajadzīgas divas minūtēs, un krievi ātri panāca 3:0 - Oļegs Tverdovskis visu paveica vienatnē... Haoss aizsardzības spēlē turpinājās, un Krievija iemeta arī ceturtos vārtus - tas viņiem nāca viegli, jo Kurjanovs noslēgumā meta jau pa tukšiem vārtiem (4:0). Tikai otrā perioda vidū mūsējie nopelnīja savu pirmo vairākumu - latvieši spēja radīt satraukumu pie krievu vārtiem, taču neko vairāk. Otrais vairākums padevās labāk - Guntis Galviņš uzmeta no zilās līnijas, un Herberts Vasiļjevs šo uzmetienu veiksmīgi pielaboja (4:1). Gandrīz uzreiz Kārlim Skrastiņam bija izdevība vēl vairāk samazināt vārtu starpību, taču garām.

Nobeigumā sagrāve

Pie 1:4 varbūt mazas cerības Latvijas komandai bija, taču arī tās ātri izzuda, jo noslēdzošā perioda sākumā skaistus vārtus ar nūjas neērto pusi guva Aleksandrs Frolovs - 1:5. Latviešu graušana atsākās pavisam drīz. Pēc pāris minūtēm Sergejs Zinovjevs piespēlēja Tverdovskis, kurš nekavējoties raidīja ripu vārtos - jau 6:1. Atlikušajā laikā mūsējie mēģināja atspēlēt kādus vārtus, taču krievi spēlēja pārliecinoši. 6:1 - pārliecinoša Krievijas uzvara.

Rīt jājūt līdzi ASV!

Latvijas izlases šīs dienas zaudējums nozīmē, ka jorpojām neesam sasnieguši ceturtdaļfinālu, un ka tagad viss ir atkarīgs no ASV - Šveices spēles rīt, kas sāksies plkst.21:15. Latvijai der jebkurš rezultāts, tikai ne Šveices uzvara pamatlaikā. Jāpiebilst, ka amerikāņi (tieši pēc Latvijas zaudējuma Krievijai) jau ir kvalificējušies ceturtdaļfinālam, taču nav pamata domāt, ka viņi taupīsies - pamatlaika zaudējums pret Šveici amerikāņiem liks spēlēt pret otras grupas uzvarētājiem, visticamāk, Kanādu. Bez tam ziemeļamerikāņi parasti, spēlējot hokeju, neko nerēķina. Vēl Latvijai derētu scenārijs, ka Zviedrija pamatlaikā zaudē Francijai, taču skaidrs, ka tādi brīnumi mēdz notikt tikai reizi tūkstoš gados.

Pasaules čempionāts hokejā, E apakšgrupa (cīņa par iekļūšanu ceturtdaļfinālā)

Krievija - Latvija 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Vārti: 1:0 Kurjanovs (Mozjakins, vair.) 11:43, 2:0 Tereščenko (Kovaļčuks, Kaļiņins) 21:01, 3:0 Tverdovskis (vair.) 23:04, 4:0 Kurjanovs (Perežogins) 23:50, 4:1 Vasiļjevs (Galviņš, Cipulis, vair.) 36:05, 5:1 Frolovs (Žerdevs, Tverdovskis) 43:38, 6:1 Tverdovskis (Zinovjevs, Frolovs) 46:28.
Vārtos: Jeromenko - Masaļskis.
Soda minūtes: 8:14.
Metieni: 37:26 (15:9, 16:7, 6:10)

Pasaules čempionāts hokejā

E apakšgrupa (cīņa par iekļūšanu ceturtdaļfinālā)