Sākums Reģistrācija Ieeja 15:41 Ceturtdiena 28.03.2024

Sākums » 2009 » Maijs » 4 » Vai ASV mums pasniegs dāvanu?
Vai ASV mums pasniegs dāvanu?
14:33

Šovakar ar sešām spēlēm turpināsies 2009.gada pasaules hokeja čempionāts. Latvijā vislielāko interesi noteikti izpelnīsies mājinieku šveiciešu mačs ar ASV, kurā tiks izšķirts arī Latvijas izlases liktenis. Savukārt kanādieši ar somiem izspēlēs pirmo vietu F grupā.

Šovakar jātur īkšķi par amerikāņiem

E grupas pirmajā spēlē plkst. 17:15 pēc Latvijas laika uz Bernes ledus izies Zviedrijas un Francijas hokejisti. Kamēr francūžiem šis mačs neko neizšķir, zviedri, uzvarot pamatlaikā, nodrošinās otro vietu grupā un relatīvi vājāku pretinieku ceturtdaļfinālā - Čehiju. Savukārt vakara spēlē abas komandas būs ieinteresētas grauzt ledu - Ralfa Krīgera trenētā Šveices valstsvienība joprojām saglabā izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā (ja uzvarēs pamatlaikā), savukārt amerikāņi diezin vai vēlas jau ceturtdaļfinālā spēkoties ar kaimiņiem kanādiešiem, tādēļ vismaz punktu viņiem šovakar jāizcīna (uz to cer arī Latvijā, jo tādējādi mūsu hokejisti spēlēs izslēgšanas mačos).

Kanāda ar Somiju sadalīs pirmo vietu

F grupas dienas spēlē tiksies Norvēģija un Slovākija. Abas komandas jau zaudējušas pat teorētiskas iespējas iekļūt ceturtdaļfinālā, taču spēles uzvarētājs iegūs piekto vietu apakšgrupā un arī augstāku vietu visā turnīrā. Savukārt deviņos vakarā Somijas hokejisti eksaminēs pasaules vicečempionus kanādiešus. Ja Somijas izlase uzvarēs pamatlaikā, tā nostums kanādiešus no pirmās pozīcijas grupā, tādējādi, iespējams, izspēlējot ļaunu joku ar amerikāņiem, kas, dzenoties prom no kanādiešiem, tiem vienalga var uzskriet virsū. Tiesa, vieglāk to ir pateikt, nekā izdarīt. Kanādas izlase šo čempionātu aizvada ļoti pārliecinoši, visās piecās spēlēs izcīnot uzvaras (un katrā ar vismaz četru vārtu pārsvaru).

Cīņa par palikšanu A grupā

Ļoti būtiska spēle tiks aizvadīta G grupā - austrieši spēlēs ar dāņiem. Tā kā nākamgad pasaules čempionāts notiks Vācijā, tikai pirmās vietas īpašniece saglabās vietu A grupā. Šo vienu atlikušo vietu sadalīs dāņi ar austriešiem, kas uzvarēja gan vāciešus, gan ungārus.