Sākums Reģistrācija Ieeja 15:51 Sestdiena 20.04.2024

Sākums » 2009 » Oktobris » 1 » Rīgas "Dinamo'' cīnās labi, tomēr zaudē SKA
Rīgas "Dinamo'' cīnās labi, tomēr zaudē SKA
08:08
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā Rīgas "Dinamo'' hokejisti savā laukumā "Arēnā Rīga'' 0:2 piekāpās zvaigžņotajai Sanktpēterburgas SKA vienībai. Tas dinamiešiem bija pirmais sausais zaudējums šosezon.

Pirmajā trešdaļā spēles temps bija ļoti augsts un mačs ritēja ar retu tiesnešu iejaukšanos. Diemžēl 12. minūtē viesu ofensīva noslēdzās ar Maksima Sušinska gūtiem vārtiem, ripu raidot tukšajā, labajā vārtu stūrī - 1:0. Vēlāk abas vienības pa reizei apmainījās noraidījumiem, bet ne SKA, ne Rīgas "Dinamo" viena vīra pārsvaru neizmantoja.

Otrajā trešdaļā cīņa turpinājās straujā tempā un ar Krievijas kluba pārsvaru. Dinamieši atbildēja ar pretuzbrukumiem, bet pārspēt Robertu Ešu tā arī ne reizi neizdevās. Savukārt SKA 3 minūtes un 20 sekundes līdz perioda beigām nostiprināja vadību, gūstot otros vārtus, kad tāls un precīzs metiens izdevās Sergejam Gusevam.

Pēdējo divdesmitminūti ar pamatīgi savērptu karuseli pie pretinieka vārtiem sāka Rīgas "Dinamo" hokejisti, kas izveidoja veselu virkni bīstamas situācijas. Taču ripa spītīgi nelidoja SKA vārtos.

Vārtu guvēji: Maksims Sušinskis (Jašins, Čajaneks) 11:38 (1:0). Sergejs Gusevs (Trubačovs) 36:40 (2:0).

Vārtsargi: Rīgas "Dinamo" - Martins Pruseks, SKA - Roberts Ešs

Soda minūtes: Rīgas "Dinamo" - 4, SKA - 10

Par Rīgas "Dinamo'' komandas labāko spēlētāju tika nosaukts aizsargs Guntis Galviņš, savukārt SKA labākā godu izpelnījās vārtsargs Ešs.

Berija Smita vadītās komandas rezultatīvākais spēlētājs ir uzbrucējs Aleksejs Jašins, kas pirms šī mača septiņās spēlēs izcēlies ar gūtiem diviem vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm. Savukārt dinamiešiem par rezultatīvāko spēlētāju pēc septiņiem mačiem kļuvis Lauris Dārziņš (2+5).

Pērn abas komandas savā starpā tikās divreiz un abos mačos uzvaras izcīnīja SKA hokejisti, pirmajā spēlē "Arēnā Rīga" 1:2, bet viesos Rīgas "Dinamo'' palika sausā 0:4.

SKA komandas spožākās zvaigznes

Uzbrucējs Aleksejs Jašins (NHL 898 spēles; 808 rezultativitātes punkti).

Aizsargs Sergejs Zubovs (NHL 1214 spēles; 888 rezultativitātes punkti).

Uzbrucējs Sergejs Briļins (NHL 874 spēles; 342 rezultativitātes punkti).

Aizsargs Darjus Kasparaitis (NHL 863 spēles; 163 rezultativitātes punkti; 1379 soda minūtes). [Savainojuma dēļ nepiedalās].

Vārtsargs Roberts Ešs (NHL 186 spēles)

Bez minētajām zvaigznēm SKA šosezon pārstāv ne mazāk izcili hokejisti - uzbrucējs Konstantīns Gorovikovs, uzbrucējs Aleksandrs Koroļuks, aizsargs Andrejs Zuzins, bijušais Krievijas izlases vārtsargs Maksims Sokolovs, uzbrucējs Maksims Ribins, uzbrucējs Maksims Sušinskis, uzbrucējs Petrs Čajaneks, kanādiešu aizsargs Džoels Kvjatkovskis.

Nākamo spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs 2. oktobrī "Liepājas metalurga" ledus hallē, tiekoties ar Čerepovecas "Severestaļ'' komandu.