Sākums Reģistrācija Ieeja 00:19 Piektdiena 19.04.2024

Sākums » 2009 » Oktobris » 7 » Rīgas "Dinamo'' iegāž pirmā trešdaļa
Rīgas "Dinamo'' iegāž pirmā trešdaļa
06:21
Otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Rīgas "Dinamo" hokejisti, neveiksmīgi aizvadot pirmo trešdaļu, ar 2:4 izbraukumā zaudēja divīzijas pretiniekam Maskavas "Dinamo''. Abus vārtus rīdziniekiem guva Marsels Hosa.

Maču vētraini sāka laukuma saimnieki, pirmo divu minūšu laikā par Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem, izpildot trīs ļoti bīstamus metienus. Arī turpinājumā pārsvars piederēja maskaviešiem, kuru centieni attaisnojās, spēlējot skaitliskajā vairākumā. Rezultātu no tuvas distances ar atkārtotu metienu 5. minūtē atklāja Aleksejs Kaļužnijs – 1:0.

Pēc Maskavas ''Dinamo'' vārtu guvuma spēles ritējums būtiski nemainījās. 12. minūtē Zviedrijas valstsvienības uzbrucējs Linuss Ūmarks labā slidojumā saņēmis teicamu piespēli no Kaļužnija otro reizi pārspēja Masaļski, metot vārtu tālajā, augšējā devītniekā. Mūsu vārtu vīrs šajā epizodē bija bezspēcīgs.

Diemžēl arī pēc tam Maskavas ''Dinamo'' uzbrukumi bija krietni bīstamāki. Trešos vārtus (17') no tālas distances ar spēcīgu metienu guva Deniss Deņisovs, bet punktu rīdzinieku neveiksmīgajai trešdaļai pielika mājinieku rezultatīvākais spēlētājs Matiass Veinhandls – 4:0. Jāatzīmē, ka pēc zaudētas trešās ripas Jūliuss Šuplers Masaķski nomainīja pret Pruseku, bet Latvijas vārtsargs nevienos no zaudētajiem goliem nebija vainojams.

Otrajā trešdaļā Rīgas ''Dinamo'' hokejisti savu sniegumu uzlaboja, gan aizsardzības zonā, gan uzbrukumā. Perioda vidū pirmo reizi savus līdzjutējus iepriecināja Marsels Hosa, kurš ar zibenīgu metienu pēc Aleksandra Ņiživija piespēles pārsteidza Mihailu Birjukovu -1:4.

Trešdaļas galotnē Latvijas komanda gandrīz 2 minūtes spēlēja mazākumā 3 pret 5, bet savus vārtus atstāja neskartus, un rezultāts pēc aizvadītām 40 minūtēm bija 4:1 Maskavas dinamiešu labā.

Trešo trešdaļu labāk iesāka viesi, kas pēc Hosas raidījuma no Maika Iguldena piespēles (48’) guva savus otros vārtus, tādējādi rezultāta starpību samazinot līdz diviem precīziem metieniem -2:4.

Mirkli vēlāk Rīgas Dinamo nokļuva vairākumā, kur lielisku izdevību neizmantoja Jānis Sprukts, kas nepārcēla ripu pāri jau guļošajam vārtsargam. Diemžēl spēles atlikušajā laikā atspēlēties neizdevās, kā rezultātā tika piedzīvots zaudējums.

Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo'' 2:4 (0:4, 1:0, 1:0)

Vārtu guvēji: Aleksejs Kaļužnijs (Vorobjovs, Ūmarks) 4:50 (1:0 vair.). Linuss Ūmarks (Kļužnijs) 11:36 (2:0). Deniss Deņisovs (Rahuneks, Veinhandls) 16:15 (3:0). Matiass Veinhandls (Gudlers) 17:33 (4:0). Marsels Hosa (Ņiživijs) 29:15 (1:4). Marsels Hosa (Iguldens) 47:31 (2:4).

Vārtsargi: Rīgas "Dinamo" - Edgars Masaļskis (no 16:15 Martins Pruseks), Maskavas "Dinamo'' - Mihails Birjukovs

Soda minūtes: Rīgas "Dinamo" - 14, Maskavas "Dinamo'' - 16

Uz šo spēli Rīgas "Dinamo" hokejistus ar autobusu no Rīgas ieradušies atbalstīt 60 Latvijas kluba fani.

Pagājušajā sezonā abu komandu ceļi krustojās Gagarina kausa izcīņas pirmajā kārtā, kur sērijā līdz trīs uzvarām, nezaudējot nevienā spēlē, pārāks bija Krievijas klubs. Tāpat "Dinamo" komandas pārstāv vienu - Bobrova divīziju un šosezon regulārā čempionāta ietvaros spēkosies 4 reizes.

Pērn rīdzinieki regulārajā sezonā pirmajā tikšanās reizē "Arēnā Rīga" guva virsroku 4:3, bet otrajā cīņā Maskavā vietējā komanda Rīgas dinamiešus sagrāva ar rezultātu 7:1.

Maskaviešu uzbrukuma līderis ir Zviedrijas valstsvienības uzbrucējs Matiass Veinhandls, kas 12 spēlēs sakrājis 13 rezultativitātes punktus (6+7), tikmēr Rīgas "Dinamo'' vienībā ar 10 punktiem (6+4) rezultatīvākais ir pagājušās sezonas snaiperis Marsels Hosa.

Izbraukuma tūrē devušies 23 Rīgas "Dinamo'' hokejisti (2 vārtsargi, 8 aizsargi un 13 uzbrucēji) - vārtsargi: Edgars Masaļskis, Martins Pruseks; aizsargi: Sandis Ozoliņš, Kristaps Sotnieks, Jēkabs Rēdlihs, Lī Svets, Rodrigo Laviņš, Guntis Galviņš, Oļegs Sorokins un Krišjānis Rēdlihs; uzbrucēji: Mārtiņš Cipulis, Jānis Sprukts, Aleksandrs Ņiživijs, Marsels Hosa, Adrians Fosters, Maiks Iguldens, Miķelis Rēdlihs, Armands Bērziņš, Lauris Dārziņš, Ronalds Cinks, Ģirts Ankipāns, Gints Meija un Roberts Bukarts.

Nākamā cīņa Rīgas "Dinamo" klubam gaidāma 8. oktobrī, tiekoties ar līgas jaunpienācēju Jekaterinburgas "Avtomobilist'' hokejistiem.

Kategorija: KHL - "Dinamo" Rīga | Skatījumu skaits: 731 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0 |