Sākums Reģistrācija Ieeja 02:23 Sestdiena 27.04.2024

Sākums » 2009 » Oktobris » 11 » Rīgas "Dinamo'' zaudē KHL jaunpienācējiem
Rīgas "Dinamo'' zaudē KHL jaunpienācējiem
18:44
Šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā zaudējumu 2:4 izbraukumā pret līgas jaunpienācēju Jekaterinburgas "Avtomobilist'' komandu piedzīvoja Rīgas "Dinamo" hokejisti. Latvijas kluba labā vārtus guva Marsels Hosa un Aleksandrs Ņiživijs, bet divas piespēles atdeva komandas kapteinis Sandis Ozoliņš.

Maču aktīvāk sāka laukuma saimnieki, kas 5. minūtē guva vārtus vairākumā, taču spēles soģis tos neieskaitīja, jo Martina Pruseka vārtu laukumā atradās "Avtomobilist'' uzbrucējs.

Turpinājumā cīņa ritēja līdzīgi. 17. minūtē laba izdevība atklāt rezultātu bija rīdzinieku aizsargam Lī Svetam, tomēr viņa mestā ripa no vārtu priekšas lidoja virsū vārtsargam.

Diemžēl nedaudz vēlāk vairākumā vadībā izvirzījās mājinieki, kad partnera piespēles virzienu mainīja Igors Magogins, ripu raidot vārtu devītniekā - 1:0.

Otrās trešdaļas ievadā labu izdevību panākt izlīdzinājumu neizmantoja dinamiešu rezultatīvākais spēlētājs Hosa, kura mestā ripa lidoja nedaudz pāri vārtiem.

Ko neizdarīja viesi to paveica mājinieki. 29 minūtē Radeks Filips vairākumā pārspēja savu tautieti Pruseku, bet pēc 35 sekundēm Aleksejs Simakovs, izslidodams Rīgas "Dinamo'' vārtu priekšā, meta virs mūsu vārtsarga pleca, gūstot Jekaterinburgas kluba trešos vārtus - 3:0.

Pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem Rīgas "Dinamo'' sasparojās un vairākkārt radīja bīstamas epizodes pie KHL jaunpienācēju vārtiem, bet atslēgt tos tā arī neizdevās.

Trešo periodu ļoti apņēmīgi iesāka Latvijas klubs, kas ar savu aktivitāti divreiz īsā laikā mājiniekiem piespieda pārkāpt noteikumus. Bet divu un viena vīra pārsvaru rezultātā pārvērst rezultātā Rīgas "Dinamo'' hokejistiem neiznāca.

Arī turpinājumā rīdzinieki uzbruka krietni vairāk, tiesa, "Avtomobilist'' spēlēja no aizsardzības - uz pretuzbrukumiem. Sešas minūtes pirms mača beigām vairākumā "Dinamo" vienus vārtus atguva, kad burzmā pie Franskeviča vārtiem labu piespēli Hosam atdeva komandas kapteinis Sandis Ozoliņš. Hosa vārtus guva, ripu metot tukšos vārtos.

Minūti vēlāk Aleksandrs Ņiživijs rezultāta starpību samazināja līdz minimumam, kas viesa cerības izraut neizšķirtu. Diemžēl tā nenotika. Nomainot Pruseku pret sesto laukuma spēlētāju Krievijas kluba hokejists Oļegs Antoņenko 7 sekundes līdz beigām ripu raidīja tukšos vārtos, uzstādot galarezultātu 4:2.

Rīgas "Dinamo" - Jekaterinburgas "Avtomobilist" 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Vārtu guvēji: Igors Magogins (Teļukins, Guļjavcevs) 18:00 (1:0 vair.). Radeks Filips (Teļukins, Guļjavcevs) 28:26 (2:0. vair.). Aleksejs Simakovs (Antoņenko, Bušujevs) 28:51 (3:0). Marsels Hosa (Ozoliņš) 54:05 (1:3 vair.). Aleksandrs Ņiživijs (Sprukts, Ozoliņš) 57:06 (2:3). Oļegs Antoņenko (Simakovs) 59:53 (4:2 tukšos vārtos).

Soda minūtes: Rīgas "Dinamo'' - 10, "Avtomobilist'' - 12.

Vārtos: Rīgas "Dinamo'' - Martins Pruseks, "Avtomobilist'' - Deniss Franskevičs.

Līdz šim Urālu centrālajā daļā bāzētais klubs - "Avtomobilist'' 11 mačos bija ticis tikai pie viena panākuma pēc pamatlaika, bet divas uzvaras izcīnījis pēcspēles metienu sērijā.

Izbraukuma tūrē devušies 23 Rīgas "Dinamo'' hokejisti (2 vārtsargi, 8 aizsargi un 13 uzbrucēji): vārtsargi Edgars Masaļskis, Martins Pruseks; aizsargi Sandis Ozoliņš, Kristaps Sotnieks, Jēkabs Rēdlihs, Lī Svets, Rodrigo Laviņš, Guntis Galviņš, Oļegs Sorokins un Krišjānis Rēdlihs; uzbrucēji Mārtiņš Cipulis, Jānis Sprukts, Aleksandrs Ņiživijs, Marsels Hosa, Adrians Fosters, Maiks Iguldens, Miķelis Rēdlihs, Armands Bērziņš, Lauris Dārziņš, Ronalds Cinks, Ģirts Ankipāns, Gints Meija un Roberts Bukarts.

Nākamo spēli Rīgas "Dinamo'' hokejisti aizvadīs 10. oktobrī pret Krievijas plašumos netālu esošo Magņitogorskas klubu ''Metallurg''.

Citu spēļu rezultāti:

Novokuzņeckas ''Metallurg'' - Habarovskas "Amur'' 5:2; ar rezultatīvu piespēli "Amur'' rindās izcēlās Latvijas izlases uzbrucējs Aleksejs Širokovs.

Minskas "Dinamo" - Magņitogorskas "Metallurg" 1:3; zaudētāju sastāvā vienīgos vārtus guva latviešu uzbrucējs Kaspars Saulietis.

Novosibirskas "Sibirj" - Ufas "Salavat Julajev" 4:3 ''bullīšos''; Latvijas aizsargs Georgijs Pujacs rezultativitātes punktus uzvarētāju sastāvā nenopelnīja.

Kategorija: KHL - "Dinamo" Rīga | Skatījumu skaits: 747 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0 |