Sākums Reģistrācija Ieeja 14:16 Piektdiena 26.04.2024

Sākums » 2009 » Oktobris » 23 » Rīgas ''Dinamo'' zaudē Pujaca pārstāvētajai "Sibirj''
Rīgas ''Dinamo'' zaudē Pujaca pārstāvētajai "Sibirj''
05:46
Ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Rīgas "Dinamo" hokejisti spraigā cīņā ar rezultātu 3:5 savā laukumā zaudēja Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētajai Novosibirskas ''Sibirj'' vienībai.

Sākumā cīņa ritēja līdzīgi, bet pirmo bīstamo momentu izveidoja "Sibirj'' komanda. Iznākot no noraidīto spēlētāju soliņa, Dmitrijs Tarasovs izgāja aci pret aci ar Martinu Pruseku, taču "Dinamo'' vārtsargs šajā divcīņā bija pārāks.

Spēles rezultātu četras minūtes un 3 sekundes pirms trešdaļas beigām vairākumā atklāja laukuma saimnieku uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs, kas ar atkārtotu metienu no kreisās puses pārspēja Tomasu Lousonu - 1:0. Ņiživijam tas bija sestais vārtu guvums šajā sezonā.

Diemžēl Rīgas "Dinamo'' līdzjutēju prieki bija īsi, jo jau pēc 66 sekundēm viesi panāca izlīdzinājumu. Jaunais Krievijas kluba talants Vladimirs Tarasenko, saņēmis teicamu piespēli no Aleksandra Haritonova no tuvas distances trieca ripu Pruseka vārtos. "Dinamo'' vārtsargs šajā epizodē bija bezspēcīgs.

Otro trešdaļu veiksmīgāk uzsāka Jūliusa Šuplera trenētā vienība, kas 26. minūtē otro reizi šajā spēlē izvirzījās vadībā. Pēc diviem pēc kārtas Miķeļa Rēdliha metieniem, ar trešo piegājienu Lousonam garām meta Maiks Iguldens - 2:1.

Vēlāk gan labāk veicās Novosibirskas klubam, kas ne tikai atguva izlīdzinājumu, bet arī izvirzījās vadībā. Pēc Rīgas komandas kļūdas (29') uz viesu zilās līnijas viens pret vienu izgāja Leošs Čermaks, kurš tika neatļauti kavēts, par ko mača galvenais soģis nozīmēja ''bullīti''. Šo dāvanu izmantoja tehniskais uzbrucējs Mihails Aņisins, kas meta starp Pruseka kājsargiem.

Savukārt zaudētāju lomā rīdzinieki nokļuva pēc Alekseja Akifejeva raidījuma 33. minūtē.

Pašā perioda izskaņā ļoti labu izdevību panākt līdzsvaru neizmantoja Marsels Hosa, kurš izejot viens pret vienu ar Lousonu nepārcēla ripu pāri viņa kājsargam.

Trešo trešdaļu ļoti apņēmīgi iesāka mājinieki, kuru centieni attaisnojās 45. minūtē, kad uzbrukuma smailē izvirzījās aizsargs Guntis Galviņš. Viņš pie "Sibirj'' vārtiem, metot kritienā panāca 3:3.

Mirkli vēlāk Novosibirskas hokejists Aleksandrs Kutuzovs vēlreiz vadībā (4:3) izvirzīja savu komandu. Lai arī atlikušajā laikā ļoti liels pārsvars piederēja Rīgas "Dinamo" hokejistiem "Sibirj'' savus vārtus atstāja neskartus, uz ko paši atbildēja ar precīzu metienu (Jegors Milovzorovs) tukšajos laukuma saimnieku vārtos sekundi līdz beigām - 5:3.

Rīgas "Dinamo" - Novosibirskas "Sibirj" 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Vārtu guvēji: Aleksandrs Ņiživijs (K. Rēdlihs) 15:57 (1:0 vair.). Vladimirs Tarasenko (Haritonovs, Tarasovs) 17:09 (1:1). Maiks Iguldens (Fosters, M. Rēdlihs) 25:23 (2:1). Mihails Aņisins 28:17 (2:2 soda metiens). Aleksejs Akifejevs (Čermaks, Karcevs) 32:48 (3:2). Guntis Galviņš (Sprukts) 44:52 (3:3). Aleksandrs Kutuzovs (Akifejevs) 46:56 (4:3). Jegors Milovzorovs (Boikovs) 59:59 (5:3 tukšos vārtos).

Soda minūtes: Rīgas "Dinamo'' - 8, Novosibirskas ''Sibirj'' - 12

Latvijas pārstāvis Georgijs Pujacs vēl pagājušajā sezonā rūpējās par rīdzinieku vārtu drošību, tomēr jūlija vidū viņš nonāca Novosibirskā. Šajā sezonā Pujacs vēl pretinieku vārtsargus nav pārspējis, bet ar divām rezultatīvām piespēlēm to palīdzējis izdarīt saviem partneriem.

Rīgas "Dinamo'' sastāvā debitēja komandas jaunieguvums - slovāku centra uzbrucējs Roberts Petrovickis, kurš spēlē vienā maiņā ar savu tautieti Marselu Hosu un Aleksandru Ņiživiju. Šis uzbrucēju trio jau nodēvēts par triecienmaiņu.

Abas komandas šosezon jau reizi ir tikušās, tiesa, tas notika gatavošanās ciklā jaunajai sezonai. 31. jūlijā "Inbox'' ledus hallē Piņķos Rīgas "Dinamo", aizvadot savu pirmo pārbaudi, izcīnīja uzvaru 3:1.

Pagājušajā sezonā Rīgas "Dinamo'' un Novosibirskas ''Sibirj'' ceļi krustojās četras reizes, jo abas vienības pārstāvēja vienu divīziju. Pozitīvu bilanci savstarpējos mačos neviena no komandām neguva, un panākumus allaž svinēja laukuma saimnieki.

Nākamo, reizē pēdējo mājas spēli Rīgas "Dinamo" hokejisti 26. oktobrī aizvadīs pret Bobrova divīzijas pretinieku Maskavas "Dinamo''.

Kategorija: KHL - "Dinamo" Rīga | Skatījumu skaits: 707 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0 |