Sākums Reģistrācija Ieeja 05:21 Sestdiena 20.04.2024

Sākums » 2009 » Oktobris » 27 » Rīgas "Dinamo'' spraigā spēlē piekāpjas Maskavas "Dinamo''
Rīgas "Dinamo'' spraigā spēlē piekāpjas Maskavas "Dinamo''
05:58
Pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Rīgas "Dinamo'' hokejisti ar rezultātu 2:4 (0:0, 0:3, 2:1) savā laukumā zaudēja principiālajam Bobrova divīzijas pretiniekam Maskavas "Dinamo''.

Pirmajā trešdaļā spilgti izpaudās abu komandu principiālais duelis. Gan laukuma saimnieki, gan viesi aktīvi un līdz galam cīnījās katrā spēles epizodē. Tāpat dinamieši demonstrēja acij tīkamu hokeju ar daudz vārtu gūšanas momentiem, bet galvenās lomas pirmajās 20 minūtēs spēlēja vārtsargi - Martins Pruseks un Mihails Birjukovs, kuri palika nepārspēti.

Rīgas "Dinamo'' komandā reālākās vārtu gūšanas iespējas bija aizsargiem Oskaram Cibuļskim, Oļegam Sorokinam, kā arī uzbrucējam Jānim Spruktam, kurš 18. minūtē meta pa viesu vārtu stabiņu.

Otrajā trešdaļā cīņas raksturs īpaši nemainījās, taču atšķirībā no pirmā perioda Maskavas "Dinamo'' izmantoja savas iespējas, ko savukārt neizdarīja rīdzinieki.

Rezultātu mača 24. minūtē atklāja Andrejs Pļehanovs, kas saņēmis teicamu piespēli no sava partnera Juhana Harju pirmo reiz pārspēja Pruseku, gūstot savus pirmos vārtus čempionātā.

Otro ripu Rīgas "Dinamo'' vārtu cietoksnī (27') vairākumā raidīja čehu aizsargs Karels Rahuneks, bet trešo, arī vairākumā maskaviešu rezultatīvākais vīrs - Zviedrijas izlases uzbrucējs Matīass Veingandls - 3:0. Pēc šī gola Pruseka vietu vārtos ieņēma Edgars Masaļskis un rezultāts vairs nemainījās.

Trešo trešdaļu ļoti veiksmīgi iesāka mājinieki. Jau pirmajā minūtē Rīgas "Dinamo'' labākais snaiperis Marsels Hosa ar spēcīgu plaukstas metienu no asa leņķa starpību samazināja līdz divām ripām - 1:3.

Perioda pašā vidusdaļā Lauris Dārziņš, vārtu priekšā saņemot piespēli no Maika Iguldena, guva Rīgas "Dinamo'' otros vārtus, tādējādi Krievijas kluba pārsvaru samazinot līdz minumam.

Diemžēl pēc divām minūtēm Matīass Veinhandls, gūstot savus otros vārtus, Maskavas "Dinamo'' vienībai atguva 2 vārtu starpību - 4:2. Pēc tam Latvijas komanda kopīgiem spēkiem centās atspēlēties, bet maskavieši prasmīgi aizstāvējās un uzvaru nosargāja.

Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)

Vārtu guvēji: Andrejs Pļehanovs (Harju) 23:34 (1:0). Karels Rahuneks (Hudlers, Veinhandls) 26:55 (2:0 vair.). Matīass Veinhandls (Jačmiņevs, Hudlers) 29:54 (3:0 vair.). Marsels Hosa 40:57 (1:3 vair.).Lauris Dārziņš (M. Rēdlihs, Iguldens) 50:08 (2:3). Matīass Veinhandls (Hudlers, Jačmiņevs) 52:13 (4:2).

Vārtsargi: Rīgas "Dinamo'' - Martins Pruseks (no 29:54 Edgars Masaļskis), Maskavas "Dinamo'' - Mihails Birjukovs.

Rīgas "Dinamo'' komandas sastāvs

1. maiņa:Oļegs Sorokins - Oskars Cibuļskis; Marsels Hosa – Roberts Petrovickis – Aleksandrs Ņiživijs.

2. maiņa:Rodrigo Laviņš – Guntis Galviņš; Ģirts Ankipāns - Jānis Sprukts – Mārtiņš Cipulis.

3. maiņa:Jēkabs Rēdlihs – Kristaps Sotnieks; Miķelis Rēdlihs – Maiks Iguldens - Lauris Dārziņš.

Uzbrucēji Andris Džeriņš - Armands Bērziņš - Gints Meija un Roberts Bukarts. Nespēlējot aizsargiem Krišjānim Rēdliham, Sandim Ozoliņam un Lī Svetam Jūliuss Šuplers bija spiests iztikt ar augstāk minētajiem sešiem aizsargiem. Tāpat Rīgas "Dinamo'' nevarēja palīdzēt uzbrucēji Adrians Fosters (apslimis), Rolands Cinks un Martins Karija (abiem traumas).

Rīgas "Dinamo'' komandā par spēles labāko spēlētāju tika nosaukts Jānis Sprukts, bet Maskavas "Dinamo'' vienībā atzina Mihailu Birjukovu.

Abu vienību sezonas pirmajā spēlē Maskavā, 6. oktobrī uzvaru 4:2 guva mājinieki.

Pērn rīdzinieki regulārajā sezonā pirmajā tikšanās reizē "Arēnā Rīga" guva virsroku 4:3, bet otrajā cīņā Maskavā vietējā komanda Rīgas dinamiešus sagrāva ar rezultātu 7:1. Savukārt Gagarina kausa izcīņas pirmajā kārtā Maskavas "Dinamo'' guva virsroku, nezaudējot nevienā no trim spēlēm.

Nākamo spēli 28. oktobrī rīdzinieki aizvadīs izbraukumā pret citu divīzijas pretinieku un Maskavas klubu CSKA.

Kategorija: KHL - "Dinamo" Rīga | Skatījumu skaits: 680 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0 |