Sākums Reģistrācija Ieeja 12:11 Otrdiena 23.04.2024

Sākums » 2009 » Oktobris » 29 » Rīgas "Dinamo'' zaudējums Maskavas CSKA
Rīgas "Dinamo'' zaudējums Maskavas CSKA
07:42
Trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Rīgas "Dinamo'' hokejisti ar rezultātu 3:5 izbraukumā zaudēja Bobrova divīzijas pretiniekam Maskavas CSKA. Divus vārtus Latvijas kluba labā guva komandas labākais snaiperis Marsels Hosa.

Spēli veiksmīgāk iesāka mājinieki, kuri pēc uzbrucēja Denisa Paršina metiena 4. minūtē atklāja rezultātu. Kļūdoties savā aizsardzības zonā Lī Svetam, krievu hokejists izgāja vienatnē pret Masaļski un guva savas vienības pirmos vārtus.

Mirkli vēlāk ļoti labu izdevību panākt izlīdzinājumu neizmantoja Marsels Hosa. Izgājienā viens pret vienu viņš nepārcēla ripu pāri Konstantīna Baruļina kājsargam. Diemžēl perioda vidū vairākumu ar spēcīgu metienu no zilās līnijas realizēja Deniss Kuļjašs un rezultāts kļuva jau 2:0 CSKA labā.

Arī trešdaļas turpinājumā sekmīgāk darbojās armijnieki, kas galotnē pozitīvā iznākumā izmantoja savu otro vairākumu. Rīgas "Dinamo'' vārtos, mainot partnera mestās ripas lidojuma virzienu, trešo ripu iemeta Nikolass Dimitrakos.

Līdzīgi kā tas bija mača sākumā iesākās arī otrā trešdaļa, jo tās ievadā maskavieši panāca četru vārtu pārsvaru. Tāli mestā Maksima Gončarova ripa lidoja garām Masaļska vārtiem un atsitās pret bortu, bet pirmais pie tās bija Vjačeslavs Kuļemins, kas to raidīja Latvijas kluba vārtos - 4:0.

Mača 32. minūtē rīdzinieki zaudēja jau piektos vārtus. Saņemot teicamu piespēli vārtu priekšā no partnera Pjotrs Ščastļivijs (viņš ir Latvijas vieglatlētes Inetas Radevičas dzīvesbiedrs) meta "Dinamo'' vārtu kreisajā augšējā devītniekā.

Rezultāta starpību par vieniem vārtiem 39. minūtē vairākumā samazināt izdevās Mārtiņam Cipulim, kuram tas bija pirmais gols šajā sezonā. Lielisku piespēli no vārtu priekšās uz labo iemetiena punktu viņam atdeva Jānis Sprukts, un Cipuļa metienu Baruļins nespēja tvert.

Trešā trešdaļa sākās krietni cerīgāk nekā tas bija abās iepriekšējās divdesmitminūtēs. Pretuzbrukumā 47. minūtē otrreiz CSKA vārtu cietoksni cauršāva Hosa, bet 5 minūtes vēlāk viņš no vārtu priekšas guva savu otros un komandas trešos vārtus - 3:5. Atlikušajā laikā visai liels pārsvars bija Jūliusa Šuplera vadītajai komandai, tomēr vēl laukuma saimnieku vārtus Rīgas "Dinamo'' komandai neizdevās, kā rezultātā Maskavas vienība guva panākumu ar 5:3.

Rīgas "Dinamo'' - Maskavas CSKA 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)

Vārtu guvēji: Deniss Paršins (Rozins) 3:43 (1:0), Deniss Kuļjašs (Kasjančuks, Rozins) 9:27 (2:0 vair.), Nikolass Dimitrakos (Gončarovs, Paršins) 16:43 (3:0 vair.), Vjačeslavs Kuļemins (Gončarovs) 23:20 (4:0), Pjotrs Ščastļivijs (Korņejevs, Rozins) 31:34 (5:0), Mārtiņš Cipulis (Sprukts, Galviņš) 38:27 (1:5 vair.), Marsels Hosa 46:17 (2:5). Marsels Hosa (Ņiživijs) 52:48 (3:5).

Soda minūtes: Rīgas "Dinamo'' - 32, Maskavas ''CSKA'' - 24

Rīgas "Dinamo'' komandas sastāvs: vārtos: Edgars Masaļskis; aizsargi: Kristaps Sotnieks, Jēkabs Rēdlihs, Lī Svets, Rodrigo Laviņš, Guntis Galviņš, Oļegs Sorokins un Oskars Cibuļskis; uzbrucēji: Mārtiņš Cipulis, Jānis Sprukts, Aleksandrs Ņiživijs, Marsels Hosa, Adrians Fosters, Maiks Iguldens, Miķelis Rēdlihs, Armands Bērziņš, Lauris Dārziņš, Roberts Petrovickis, Gints Meija un Roberts Bukarts.

Abas vienības pārstāv Bobrova divīziju, tādēļ šosezon regulārā čempionāta ietvaros jātiekas četras reizes. Pirmajā mačā, kas tika aizvadīts 26. septembrī, panākumu 2:1 svinēja laukuma saimnieki CSKA hokejisti. Toreiz vienīgos vārtus rīdziniekiem guva uzbrucējs Lauris Dārziņš.

Pēdējās deviņās spēlēs Rīgas "Dinamo'' spējis izcīnīt tikai vienu uzvaru, taču jāņem vērā, ka komandu nomocījuši daudzie savainojumi un neviens mačs nav aizvadīts pilnā sastāvā. Interesanti, ka no šīm deviņām spēlēm četrreiz zaudēts ar 2:4.

Kā zināms, šosezon armijnieku krāsas pārstāv viens no pagājušās sezonas Rīgas "Dinamo'' komandas uzbrukuma līderiem Marks Hartigans, kurš gan šīs sezonas pirmajā savstarpējā cīņā ģimenes apstākļu dēļ nepiedalījās.

2008./2009. gada sezonā abas vienības uzvaras dalīja uz pusēm. Sākotnēji Rīgas "Dinamo'' viesos izcīnīja uzvaru 4:3, bet mājās piedzīvoja zaudējumu 2:6. Jāatzīmē, ka pēdējā spēlē vienu ripu savu tagadējo maizes devēju vārtos raidīja tieši Hartigans.

Nākamo spēli Rīgas "Dinamo" hokejisti aizvadīs 30. oktobrī savā laukumā "Arēnā Rīga", kad tiksies ar zvaigžņoto rietumu līdervienību Sanktpēterburgas klubu SKA.