Sākums Reģistrācija Ieeja 17:52 Trešdiena 24.04.2024

Sākums » 2009 » Novembris » 13 » Rīgas "Dinamo'' pārspēj KHL čempionus
Rīgas "Dinamo'' pārspēj KHL čempionus
09:42
Ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Rīgas "Dinamo'' hokejisti ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) viesos pārspēja pašreizējos Gagarina kausa ieguvējus Kazaņas "Ak Bars''. Divus vārtus rīdzinieku labā guva Marsels Hosa.

Spēles sākumā neliela iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem, taču reālus vārtu gūšanas momentus "Ak Bars'' hokejisti pie Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem neradīja. Divas reizes "Dinamo'' ieguva tiesības spēlēt vairākumā, bet mājinieku vārtus dinamiešiem atslēgt neizdevās. Veiksme Jūliusa Šuplera vadītajai komandai uzsmaidīja trešdaļas pēdējā minūtē, kad Rodrigo Laviņa mestā ripa pēc rikošeta atrada ceļu Gaļimova vārtu taisnstūrī un rezultāts kļuva 1:0. Laviņam tas bija pirmais gols KHL čempionātā šosezon.

Otro trešdaļu sekmīgi iesāka Rīgas "Dinamo'' hokejisti, kuri disciplinēti spēlējot aizsardzība, 24. minūtē izveidoja pretuzbrukumu, kas vainagojās gūtiem vārtiem. Ģirtam Ankipānam ar spēcīgu metienu Gaļimovu pārspēt neizdevās, taču Marsels Hosa bija pirmais pie atsistās ripas un raidīja to tukšajos "Ak Bars'' vārtos, panākot rezultātu 2:0.

Turpinājumā Rīgas "Dinamo'' vairākās epizodēs no drošiem vārtu zaudējumiem vairākkārt glāba Masaļskis, un rezultāts pēc nospēlētām 40 minūtēm bija 2:0 Latvijas kluba labā.

Trešajā trešdaļā "Dinamo'' hokejisti turpināja piesardzīgi spēlēt aizsardzībā. Tāpat lieliski vārtos darbojās Masaļskis. Tomēr vienus vārtus kazaņieši atspēlēja (48'), kad ripu rīdzinieku vārtos iebakstīja Daniss Zaripovs. Atlikušajā laikā viesi savus vārtus atstāja neskartus, uz ko atbildēja ar Hosas raidījumu tukšajos vārtos 7 sekundes līdz mača beigām - 3:1.

Rīgas "Dinamo'' - Kazaņas "Ak Bars'' 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Vārtu guvēji: Rodrigo Laviņš (Petrovickis, Ankipāns) 19:09 (1:0), Marsels Hosa (Ankipāns) 23:08 (2:0), Daniss Zaripovs (Pervišins, Morozovs) 47:39 (1:2), Marsels Hosa (Petrovickis) 59:53 (3:1. tukšos vārtos).

Vārtsargi: Rīgas "Dinamo'' - Edgars Masaļskis, "Ak Bars'' - Staņislavs Gaļimovs.

Rīgas "Dinamo'' komandas sastāvs:

1. maiņa: Sandis Ozoliņš, Oļegs Sorokins; Jānis Sprukts, Maiks Iguldens, Mārtiņš Cipulis.

2. maiņa: Jēkabs Rēdlihs, Lī Svets; Roberts Pertovickis, Marsels Hosa, Ģirts Ankipāns.

3. maiņa: Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš; Armands Bērziņš, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs.

4. maiņa: Oskars Cibuļskis; Martins Karija, Andris Džeriņš, Roberts Bukarts.

TVNET jau ziņoja, ka šodienas rīta treniņā sejas savainojumu guva uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs, kurš izlaidīs ne tikai šo spēli, bet arī divas nākamās, kas tiks aizvadītas izbraukumā.

Vakar kļuva zināms, ka rīdziniekiem izbraukuma tūrē nāksies iztikt bez čehu vārtsarga Martina Pruseka, kurš nav atveseļojies pēc angīnas. Trīs spēļu viesturnejā Šuplers līdz ņēmis trīs vārtsargus - Edgaru Masaļski, Ervīnu Muštukovu un Nauri Enkuzēnu, kas KHL čempionātam tika pieteikts trešdien.

Rezultatīvākais Kazaņas komandas spēlētājs ir pieredzējušais uzbrucējs Aleksejs Morozovs, kas 18 spēlēs guvis 13 vārtus un atdevis 8 rezultatīvas piespēles partneriem. Viņam ar 16 rezultativitātes punktiem (6+10) seko Daniss Zaripovs.

Turnīra tabulas Austrumu konferences kopvērtējumā "Ak Bars'' ar 21 mačā izcīnītiem 30 punktiem šobrīd ieņem 6. pozīciju.

Nākamajā spēlē Rīgas "Dinamo'' 14. novembrī izbraukumā tiksies Ņižņekamskas ''Ņeftehimik''.

Citu spēļu rezultāti

Minskas "Dinamo" - Toljati "Lada" 4:3 - bullīšos; Vienus vārtus Baltkrievijas kluba labā guva Latvijas uzbrucējs Kaspars Saulietis.

Astanas "Baris" - Magņitogorskas "Metallurg" 7:1

Kategorija: KHL - "Dinamo" Rīga | Skatījumu skaits: 628 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0 |