Sākums Reģistrācija Ieeja 16:24 Sestdiena 20.04.2024

Sākums » 2009 » Novembris » 15 » Rīgas "Dinamo'' viesos pieveic ''Ņeftehimik''
Rīgas "Dinamo'' viesos pieveic ''Ņeftehimik''
17:47
Sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā Rīgas "Dinamo'' hokejisti izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas izbraukuma tūrē Krievijā, ar 5:3 pieveicot Ņižņekamskas ''Ņeftehimik'' komandu.

Maču ļoti veiksmīgi iesāka rīdzinieki, kuri pēc nospēlētām 10 minūtēm bija vadībā jau ar 3:0. Martins Karija, saņemot teicamu piespēli (Bukarts) no aizvārtes, atklāja spēles rezultātu. Viņam tas bija pirmais vārtu guvums KHL čempionātā. Mirkli vēlāk līgas rezultatīvākais spēlētājs Marsels Hosa panāca 2:0, bet trešo ripu ''Ņeftehimik'' vārtos raidīja Mārtiņš Cipulis.

Otrajā trešdaļā vienīgos vārtus 27. minūtē guva mājinieku hokejists zviedrs Niklass Persons, kurš tehniski apspēlēja gan aizsargus, gan Masaļski.

Trešās trešdaļas sākumā Sergejs Demagins un Jevgēņijs Rjasenskis katrs guva pa vārtiem un panāca izlīdzinājumu. Taču trešdaļas vidū 37 sekunžu laikā Mārtiņš Cipulis un Marsels Hosa Latvijas klubam atguva divu vārtu pārsvaru - 5:3, kā arī mačs noslēdzās.

Rīgas "Dinamo'' - Ņižņekamskas "Ņeftehimik" 5:3 (3:0, 0:1, 2:2)

Vārtu guvēji: Martins Karija (Bukarts) 2:25 (1:0), Marsels Hosa (Petrovickis) 3:49 (2:0), Mārtiņš Cipulis (Iguldens) 9:54 (3:0), Niklass Persons (Demagins) 26:46 (1:3), Sergejs Demagins (Persons) 40:47 (2:3), Jevgeņijs Rjasenskis (Ivanovs, Lapenkovs) 43:43 (3:3), Mārtiņš Cipulis (Sprukts, Iguldens) 51:19 (4:3), Marsels Hosa (Petrovickis, Ankipāns) 51:56 (5:3).

Vārtsargi: Rīgas "Dinamo'' - Edgars Masaļskis, Ņižņekamskas ''Ņeftehimik'' - Ivans Kasutins (no 7:50 Vadims Tarasovs).

Jūliuss Šuplers izbraukuma tūrē līdz ņēmis neierasti lielu skaitu spēlētāju, kas saistīts ar hokejistu veselības stāvokli. Kopumā treneru korpus komandas sastāvā iekļāvis 23 laukuma spēlētājus (pēc Ņiživija savainojuma palika 22) un 3 vārtsargus.

Rīgas "Dinamo'' komandas sastāvs:

1. maiņa: Sandis Ozoliņš, Oļegs Sorokins; Jānis Sprukts, Maiks Iguldens, Mārtiņš Cipulis.

2. maiņa: Jēkabs Rēdlihs, Lī Svets; Roberts Pertovickis, Marsels Hosa, Ģirts Ankipāns.

3. maiņa: Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš; Armands Bērziņš, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs.

4. maiņa: Krišjānis Rēdlihs; Martins Karija, Gints Meija, Roberts Bukarts.

''Ņeftehimik'' rezultatīvākais spēlētājs ir Jevgeņijs Lapenkovs, kurš guvis 3 vārtus un atdevis 13 rezultatīvas piespēles partneriem, viņam ar 15 rezultativitātes punktiem (10+5) seko Andrejs Ivanovs.

Pagājušajā sezonā abas komandas uzvaras dalīja uz pusēm. Viesos Rīgas "Dinamo'' svinēja uzvaru ar 3:1, bet savā laukumā piedzīvoja zaudējumu 1:5.

Nākamo spēli, kas reizē būs noslēdzošais mačs šajā izbraukumā Rīgas "Dinamo'' aizvadīs 16. novembrī pret finansiālās grūtībās nonākušo Toljati "Lada'' klubu.