Sākums Reģistrācija Ieeja 00:57 Sestdiena 27.04.2024

Sākums » 2009 » Novembris » 28 » Rīgas "Dinamo'' revanšējas "Lokomotiv"
Rīgas "Dinamo'' revanšējas "Lokomotiv"
20:25
Sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Rīgas ''Dinamo'' hokejisti ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienu sērijā viesos uzvarēja pagājušā gada finālistu Jaroslavļas "Lokomotiv". Uzvaru rīdziniekiem atnesa Aleksandra Ņiživija precīzais ''bullītis''.

"Dinamo" vārtu drošība šajā spēlē bija uzticēta Martinam Prusekam, bet ārpus sastāva šoreiz tika atstāti Andris Džeriņš, Gints Meija un Oskars Cibuļskis. Tāpat mazliet bija pamainīti arī spēlētāju virknējumi - trešajā maiņā kopā ar Lauri Dārziņu un Miķeli Rēdlihu spēlēja Armands Bērziņš, bet ceturtajā maiņā kopā spēlēja Roberts Bukarts, Martins Karija un Tailers Arnasons.

Spēles sākumā aktīvāk spēlēja klubs "Lokomotiv", taču "Dinamo" atbildēja ar ātriem un diezgan bīstamiem pretuzbrukumiem. Pirmās trešdaļas vidū abas komandas saņēma divus abpusējus noraidījumus pēc kārtas, taču mača rezultāts netika atklāts.

Mača 11.minūtē ātrā uzbrukumā un neviena pretinieku spēlētāja īpaši netraucēts devās Ģirts Ankipāns, tomēr viņa mesto ripu "Lokomotiv" vārtsargs Georgijs Gelašvili atsita, taču pirmais pie atlēkušās ripas piesteidzās Hosa un meta ripu vārtu augšējā stūrī - 1:0.

Otrajā trešdaļā iniciatīva piederēja "Lokomotiv" spēlētājiem, tomēr divi nopelnītie noraidījumi viņiem neļāva izlīdzināt rezultātu. Spēles 35.minūtē skaitliskajā mazākumā nācās spēlēt "Dinamo" komandai un mājinieki šo situāciju izmantoja, kad Koroļovs apslidoja vārtus un meta ripu vārtu tālajā stūrī - 1:1.

Turpinājumā "Dinamo" nopelnīja vēl vienu divu minūšu noraidījumu, tomēr tas iznāca labāks nekā cerēts - Miķelis Rēdlihs atgriezās laukumā no noraidīto spēlētāju soliņa, saņēma labu Ankipāna piespēli, izslidoja viens pret Gelašvili un ar skaistu metienu izvirzīja "Dinamo" vadībā ar 2:1.

Trešajā trešdaļā situāciju laukumā jau kontrolēja "Lokomotiv" un mača 54.minūtē izlīdzināja rezultātu - pēc Zbineka Irgla metiena ripa Prusekam trāpīja pa plecu, taču "Dinamo" vārtsargs nepaspēja atgriezties vārtos un šo situāciju izmantoja Gaļimovs - 2:2. Atlikušajā mača pamatlaikā labas iespējas bija abām komandām, tomēr rezultāts nemainījās.

Pagarinājumā "Lokomotiv" izveidoja pāris uzbrukumus, taču līdz bīstamam metieniem tie nenonāca. Arī "Dinamo" mēģināja izraut uzvaru papildlaikā, tomēr labi spēlēja Gelašvili.

Pēcspēles metienu sērijā "Dinamo" labā divus vārtus lieliskā stilā guva Ņiživijs, tostarp uzvaru nesošos, bet reizi precīzs bija arī Hosa. Savukārt "Lokomotiv" rindās "bullīšus" realizēja Irgls un Genādijs Čurilovs.

Vārtu guvēji: Marsels Hosa (Ankipāns) 10:20 (1:0), Igors Koroļevs (Tkačenko) 35:41 (1:1), Miķelis Rēdlihs (Bērziņš, Ankipāns) 38:29 (2:1), Aleksandrs Gaļimovs (Čurilovs, Vasiļjevs) 53:28 (2:2), Aleksandrs Ņiživijs 65:00 (3:2. pēcspēles metiens).

Rīgas "Dinamo'' komandas sastāvs

1. maiņa: Krišjānis Rēdlihs, Oļegs Sorokins; Aleksandrs Ņiživijs, Maiks Iguldens, Mārtiņš Cipulis.

2. maiņa: Kristaps Sotnieks, Lī Svets; Jānis Sprukts, Marsels Hosa, Ģirts Ankipāns.

3. maiņa: Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš; Armands Bērziņš, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs.

4. maiņa: Jēkabs Rēdlihs; Tailers Arnasons, Martins Karija, Roberts Bukarts.

Pagājušajā sestdienā Latvijas klubs "Lokomotiv" uzņēma savā laukumā "Arēnā Rīga'', un pēcspēles metienu sērijā 3:2 pārāki izrādījās Jaroslavļas hokejisti. Toreiz mājiniekiem ar precīziem metieniem izcēlās līgas labākais snaiperis Marsels Hosa un perspektīvais uzbrucējs Roberts Bukarts.

Pēc šīs spēles Šuplers veltīja uzslavas savas komandas spēlētājiem un šo maču nosauca par 2009./2010. gada sezonas Rīgas "Dinamo'' izpildījumā labāko. Kā būs šodien, tas noskaidrosies ''Arēnas 2000'' sienās.

Pērn abas vienības pārstāvēja Harlamova divīziju, tādēļ viņu ceļi krustojās četras reizes, bet panākumi tika dalīti uz pusēm.

Nākamais Rīgas "Dinamo'' pieturas punkts būs Maskavā, kur 30. novembrī tiks spēlēts ar Bobrova divīzijas pretinieku "Spartak''.

Citu spēļu rezultāti

Novosibirskas "Sibirj" - Ufas "Salavat Julajev" 1:6; Latvijas aizsargs Georgijs Pujacs guva vienīgos vārtus "Sibirj" labā.

Novokuzņeckas "Metallurg" - Astanas "Baris" 2:3; Latvijas aizsargs Aleksandrs Jerofejevs "Metallurg" sastāvā atdeva rezultatīvu piespēli, kā arī nopelnīja divas soda minūtes.

Kategorija: KHL - "Dinamo" Rīga | Skatījumu skaits: 639 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0 |