Sākums Reģistrācija Ieeja 23:57 Ceturtdiena 25.04.2024

Sākums » 2009 » Decembris » 8 » Rīgas ''Dinamo'' arī otrreiz uzvar Liepājā
Rīgas ''Dinamo'' arī otrreiz uzvar Liepājā
01:29
Pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Rīgas "Dinamo'' hokejisti ar rezultātu 6:3 "Liepājas metalurga'' ledus hallē pārliecinoši uzvarēja Ņižņekamskas ''Ņeftehimik'' klubu no Krievijas.

Trešdaļas pirmajā pusē spēle ritēja visai ātrā tempā un neliels pārsvars piederēja rīdziniekiem, taču reālas vārtu gūšanas iespējas nebija ne vienai, ne otrai komandai.

Perioda vidusdaļā "Dinamo'' vārtsargs Martins Pruseks divreiz glāba pēc bīstamiem ''Ņeftehimik'' rezultatīvākā spēlētāja zviedru uzbrucēja Niklasa Persona raidījumiem, kas šajās 20 minūtēs viesiem bija labākās iespējas.

19. minūtē Rīgas "Dinamo'' izveidoja ļoti veiksmīgu pretuzbrukumu, kas noslēdzās ar Miķeļa Rēdliha vārtu guvumu. Jānis Sprukts kritienā (aizturētā soda laikā) ripu atspēlēja M. Rēdliham, kurš to ar vienu pieskārienu starp Ivana Kasutina kājsargiem ieslidināja vārtu taisnstūrī, izvirzot savu vienību vadībā 1:0.

Ļoti veiksmīgi otro trešdaļu iesāka nosacītie laukuma saimnieki, atkal sadarbojoties Miķelim Rēdliham un Jānim Spruktam. Pirmais pretinieku zonā skaisti apspēlēja Krievijas kluba aizsargu un izpildīja metienu, kuru pielaboja Sprukts, panākot dubultu pārsvaru.

Pēc gandrīz 10 minūtēm Ņižņekamskas kluba hokejisti vienus vārtus atspēlēja. Burzmā pie Pruseka vārtiem acīgākais bija jau pieminētais Persons, kurš burtiski iestūma ripu Latvijas vienības vārtos.

Ilgi gan šāds rezultāts uz ''Liepājas metalurga'' ledus halles tablo nepalika. Aleksandrs Ņiživijs pēc sava metiena bija pirmais pie Kasutina atsistās ripas, iemetot to viņa sargātajos vārtos. Taču neilgi pēc tam ''Ņeftehimik'' labākais snaiperis Andrejs Ivanovs guva savas komandas otros vārtus un atkal samazināja starpību līdz minimumam - 2:3.

Trešās trešdaļas piektajā minūtē pēc Mārtiņa Cipuļa metiena, ripa atsitoties pret pretspēlētāju, mainīja lidojuma virzienu un laimīgā kārtā atrada ceļu ''Ņeftehimik'' vārtos - 4:2. Bet perioda vidū pretinieku vārtu priekša veiksmīgi nospēlēja Ģirts Ankipānas, kas Marsela Hosas mesto ripu iemeta Ņižņekamskas vārtos, panākot jau 5:2.

Vēlāk abas vienības ar precīziem metieniem apmainījās pa reizei. Vispirms Sergejs Demagins rezultātu vairākumā samazināja līdz diviem vārtiem, taču punktu spēlei pēc filigrānas M. Rēdliha piespēles pielika kanādietis Martins Karija.

Rīgas "Dinamo'' - Ņižņekamskas "Ņeftehimik" 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Vārtu guvēji: Miķelis Rēdlihs (Sprukts) 18:31 (1:0), Jānis Sprukts (M. Rēdlihs, Svets) 22:43 (2:0), Niklass Persons (Bumagins) 31:14 (1:2), Aleksandrs Ņiživijs 34:04 (3:1), Andrejs Ivanovs (Arhipovs) 46:31 (2:3), Mārtiņš Cipulis (Iguldens, Ņiživijs) 44:54 (4:2 vair.), Ģirts Ankipāns (Petrovickis, Hosa) 51:10 (5:2), Sergejs Demagins (Belovs, Persons) 52:50 (3:5 vair.), Martins Karija (M.Rēdlihs, Dārziņš) 58:16 (6:3).

Par spēles labākajiem spēlētājiem tika nosaukti Jānis Sprukts un Niklass Persons.

Vārtsargi: Rīgas "Dinamo'' - Martins Pruseks, Ņižņekamskas ''Ņeftehimik'' - Ivans Kasutins.

Rīgas "Dinamo'' komandas sastāvs

1. maiņa: Jēkabs Rēdlihs, Oļegs Sorokins; Aleksandrs Ņiživijs, Maiks Iguldens, Mārtiņš Cipulis.

2. maiņa: Kristaps Sotnieks, Lī Svets; Roberts Petrovickis, Marsels Hosa, Ģirts Ankipāns.

3. maiņa: Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš; Jānis Sprukts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs.

4. maiņa: Krišjānis Rēdlihs; Tailers Arnasons, Martins Karija, Roberts Bukarts.

Tā abām komandām ir otrā un reizē arī pēdējā spēle šosezon KHL regulārā čempionāta ietvaros. Pirmajā mačā 14. novembrī Ņižņekamskā rīdzinieki izcīnīja visai pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 5:3. Bet kopš tā mača ''Ņeftehimik'' klubs cīnījies ļoti veiksmīgi, jo piedzīvojis tikai vienu zaudējumu septiņās spēlēs.

Turnīra tabulas Austrumu konferences kopvērtējumā Ņižņekamskas klubs ar 31 spēlē izcīnītiem 53 punktiem šobrīd atrodas 4. pozīcijā.

Pagājušajā sezonā abas komandas uzvaras dalīja uz pusēm. Viesos Rīgas "Dinamo'' svinēja uzvaru ar 3:1, bet savā laukumā piedzīvoja zaudējumu 1:5.

Nākamo spēli Rīgas "Dinamo'' aizvadīs trešdien, kad "Arēnā Rīga'' uzņems pašreizējo Gagarina kausa glabātāju Kazaņas "Ak Bars''.