Sākums Reģistrācija Ieeja 09:32 Piektdiena 26.04.2024

Sākums » 2009 » Decembris » 10 » "Ak Bars'' hokejisti Rīgā pārtrauc zaudējumu sēriju
"Ak Bars'' hokejisti Rīgā pārtrauc zaudējumu sēriju
00:33
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā trešdien zaudējumu 2:4 pret pašreizējo čempionvienību Kazaņas "Ak Bars'' savā laukumā piedzīvoja Rīgas "Dinamo'' hokejisti. Ar šo uzvaru pašreizējais Gagarina kausa glabātājs pārtrauca trīs spēļu neveiksmju sēriju.

Mača sākumā spēles temps bija salīdzinoši zems un ar maz metieniem. Pirmais bīstamais moments tika izveidots 7. minūtē pie Martina Pruseka sargātajiem vārtiem, kad savu meistarību pēc Niko Kapanena raidījuma nācās demonstrēt Latvijas kluba vārtu vīram, kurš šajā epizodē nospēlēja nevainojami.

Mirkli vēlāk pirmo iespēju, spēlējot skaitliskajā vairākumā, "Ak Bars'' hokejisti pārvērta vārtu guvumā. Burzmā pie laukuma saimnieku vārtiem acīgākais izrādījās kazaņiešu rezultatīvākais spēlētājs Daniss Zaripovs, kas tādējādi atklāja rezultātu.

Taču jau 15. minūtē Rīgas "Dinamo'' trešā maiņa kopīgiem spēkiem rezultātā atguva līdzsvaru. Veiksmīgi pie apmales nocīnījās Jānis Sprukts, kas piespēlēja Laurim Dārziņam, kurš izdarīja ļoti spēcīgu metienu pa Vehanena vārtiem, bet viņa atsisto ripu netraucēts "Ak Bars'' sargātajā vārtu cietoksnī ieraidīja Miķelis Rēdlihs.

Jau otrā perioda pašā sākumā labu metiena pozīciju sev izkārtoja Sprukts, tomēr viņa mestā ripa lidoja tieši virsū vārtsargam. Tiesa, nedaudz vēlāk viņš pretuzbrukumā atdeva filigrānu piespēli Dārziņam, kas ar vienu pieskārienu ieraidīja to Vehanena vārtos, panākot 2:1.

Piecas minūtes vēlāk KHL otrs labākais snaiperis Aleksejs Morozovs izmantoja savu iespēju, pārspējot Pruseku ar asu plaukstas metienu, un izlīdzināja rezultātu - 2:2.

Perioda galotnē noraidījumu par bloķēšanu nopelnīja Rodrigo Laviņš un rīdzinieki nokļuva mazākumā, ko lieliski izmantoja viesi. 24 sekundes līdz trešdaļas beigām Krievijas izlases aizsargs Iļja Ņikuļins ar spēcīgu šķīlienu no zilās līnijas cauršāva Pruseka vārtus un otrreiz izvirzīja vadībā savu komandu.

Izšķirošās trešdaļas pirmajā pusē visai liels pārsvars piederēja "Dinamo'' vienībai, kas radīja vairākas labas iespējas panākt neizšķirtu, bet lielisks vārtos bija Somijas valstsvienības vārtsargs Vehanens.

54. minūtē krievu klubs izveidoja pretuzbrukumu, kas vainagojās gūtiem vārtiem. Asistējot Imonenam savas komandas ceturto golu guva Dmitrijs Kazinovs, kurš uzstādīja spēles galarezultātu 4:2.

Rīgas "Dinamo" - Kazaņas "Ak Bars" 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Vārtu guvēji: Daniss Zaripovs (Ņikuļins, Kapanens) 7:52 (1:0 vair,). Miķelis Rēdlihs (Sprukts, Dārziņš) 14:10 (1:1), Lauris Dārziņš (Sprukts) 25:25 (2:1), Aleksejs Morozovs (Ņikuļins, Zaripovs) 31:01 (2:2), Iļja Ņikuļins (Morozovs) 39:36 (3:2 vair.), Dmitrijs Kazinovs (Imonens) 53:36 (4:2).

Vārtsargi: Rīgas "Dinamo'' - Martins Pruseks, Kazaņas "Ak Bars'' - Petri Vehanens.

Rīgas "Dinamo'' komandas sastāvs

1. maiņa: Jēkabs Rēdlihs, Oļegs Sorokins; Aleksandrs Ņiživijs, Maiks Iguldens, Mārtiņš Cipulis.

2. maiņa: Kristaps Sotnieks, Krišjānis Rēdlihs; Roberts Petrovickis, Marsels Hosa, Ģirts Ankipāns.

3. maiņa: Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš; Jānis Sprukts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs.

4. maiņa: Lī Svets; Tailers Arnasons, Martins Karija, Roberts Bukarts.

Pirmo savstarpējo spēli 2009./2010. gada sezonā Rīgas "Dinamo'' ar KHL čempionu aizvadīja 12. novembrī izbraukumā, kad uzvaru ar 3:1 izcīnīja Latvijas klubs. Toreiz divas ripas kazaņiešu vārtos iemeta līgas labākais snaiperis Marsels Hosa, bet reizi izcēlās aizsargs Rodrigo Laviņš.

Turnīra tabulas Austrumu konferences kopvērtējumā "Ak Bars'' ar 32 mačā izcīnītiem 50 punktiem šobrīd ieņem 6. pozīciju.

Nākamajā spēlē Rīgas "Dinamo'' 11. decembrī ''Arēnā Rīga'' tiksies ar finansiāli nomocīto Toljati "Lada'' vienību.