Sākums Reģistrācija Ieeja 19:29 Ceturtdiena 25.04.2024

Sākums » 2009 » Decembris » 16 » Pirmajā spēlē Dānija uzvarēta
Pirmajā spēlē Dānija uzvarēta
22:11

Latvijas hokejisti trešdien ar 5:3 uzvarēja Dānijas hokejistus abu komandu pirmajā pārbaudes spēlē Rīgā.

Latvijas hokejisti jau pirmajā minūtē nopelnīja divu minūšu noraidījumu, taču dāņiem izdevās tikai viena puslīdz bīstama saspēle pie mājinieku vārtiem. Vēlāk, kad komandas spēlēja vienādos sastāvos, dāņi izdarīja ļoti bīstamu metienu. Latvijas komanda atbildēja ar bīstamiem Pujaca un Vasiļjeva metieniem.

Septītajā minūtē rezultāts beidzot tika atklāts. Lauris Dārziņš nospēlēja individuāli ļoti meistarīgi - viņš no malas izslidoja vārtu priekšā un izdarīja starp aizsargiem metienu, raidot ripu vārtu stūrī. Pēc gūtajiem vārtiem Latvijas hokejisti pilnībā pārņēma iniciatīvu savās rokās un dažas minūtes dāņi vispār nespēja tikt ārā no savas aizsardzības zonas. Ļoti aktīvi darbojās visas maiņas, it īpaši labi izskatījās pirmās divas maiņas, kas bija krietnu galvas tiesu pārākas pār pretiniekiem. Pirmajā periodā vien metienu attiecība Latvijas izlases labā bija 19 pret 6.

Otrā perioda sākumā otros vārtus guva Dārziņš, taču tie netika ieskaitīti, jo viņš tos guva pretēji noteikumiem - ripa lidoja vārtos pēc metiena ar roku. Latvijas izlasei piederēja ievērojams pārsvars, taču ilgi neizdevās gūt vārtus, jo mājinieku izpildījums bija mazliet haotisks. 2:0 tika panākts perioda desmitajā minūtē, kad pēc teicamas Ņiživija piespēles vārtu priekšā precīzs bija Vasiļjevs.

Mirkli vēlāk bija lieliska iespēja pārsvaru palielināt līdz 3:0, kad Ankipāns un Širokovs divatā izslidoja pret dāņu vārtsargu, taču pārspēt viņu neizdevās.

Trīs minūtes pirms pārtraukuma beigām Latvijas izlases paviršība un pārlieku lielā aizrautība uzbrukumā maksāja zaudētus vārtus. Armands Bērziņš laukuma vidusdaļā vispirms nokrita, taču nelaikā izlēma nomainīties. Dāņu aizsargs iespēlēja Lasem Larsenam, kurš vienatnē izslidoja pret Masaļski un raidīja ripu vārtu kreisajā apakšējā stūrī - 2:1.

Arī pēdējais periods mājiniekiem iesākās rezultatīvi. Šoreiz ar precīzu tālmetienu izcēlās Jēkabs Rēdlihs, kuram šie ir pirmie vārti izlases rindās. Pamazām Latvijas izlase sakārtoja savu spēli uzbrukumā un atkal izveidojās bīstami metieni pie dāņu vārtiem. Septiņas minūtes pirms spēles beigām Cipulis izdarīja teicamu piespēli Ankipānam, kurš uzreiz izpildīja metienu un ieraidīja ripu vārtos - 4:1.

Četras minūtes pirms finālsvilpes Latvijas hokejisti nospēlēja pavirši aizsardzībā. Vārtu priekšā bija Lase Holgārds, kurš saņēma piespēli, taču aizsargi nenostrādāja līdz galam. Holgārds apgriezās un pārspēja Masaļski. Bet pašās perioda beigās dāņi guva arī trešos vārtus. Pēc metiena pa vārtiem Masaļska atvairītā ripa trāpīja Andreasenam pa ceļgalu un ielidoja vārtos.

Dāņi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču Latvijas hokejisti Ņiživijs un Cipulis ļoti aktīvi uzbruka un sabvu panāca. Aizsargs Jensens neveiksmīgi kļūdījās un ieslidināja ripu savos vārtos - 5:3. Vārtu guvums tika ieskaitīts Mārtiņam Cipulim.

Par labākajiem spēlētājiem atzina Herbertu Vasiļjevu un Danielu Nīlsenu.

Abas komandas ceturtdien tiksies atkārtoti.

x x x

Latvija 5:3 Dānija

Vārtu guvēji: Dārziņš (Sotnieks) - 1:0, Vasiļjevs (Ņiživijs) - 2:0, Larsens - 2:1, J.Rēdlihs - 3:1, Ankipāns (Cipulis, Širokovs) - 4:1, Holgārds - 4:2, Andreasens - 4:3, Cipulis - 5:3.

Soda minūtes: 6 (Galviņš 4, Reķis) - 4

Latvijas izlases vārtos - Edgars Masaļskis

Kategorija: Latvijas izlases pārbaudes spēles | Skatījumu skaits: 905 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0 |