Īsumā par galveno

Sākums » 2010 » Janvāris » 5 » Rīgas ''Dinamo'' viesos sagrauj ''Sibirj''
Rīgas ''Dinamo'' viesos sagrauj ''Sibirj''
20:18
Otrdien pārliecinošu uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē izcīnīja Rīgas "Dinamo'' hokejisti, kas izbraukumā ar 7:2 sagrāva Latvijas valstsvienības aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto Novosibirskas ''Sibirj'' vienību. Ar šo panākumu rīdzinieki pārtrauca četru spēļu neveiksmju sēriju.

Maču ļoti veiksmīgi sāka laukuma saimnieki, kuri jau ar pirmo metienu pa rīdzinieku vārtiem 2. minūtē atklāja rezultātu. Pēc teicamas Aleksandra Boikova piespēles no aizvārtes Edgaru Masaļski pārspēja ''Sibirj'' augumā mazākais spēlētājs Mihails Aņisins.

Trešdaļas atlikušajā laikā laukumā dominēja viesi no Rīgas. 4. minūtē ''Dinamo'' ieguva tiesības spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā (5:3), ko prasmīgi izmantoja, panākot izlīdzinājumu. Tālu Rodrigo Laviņa metienu vārtu priekšā atsita Tomass Lousons, bet pirmais pie ripas klāt bija Miķelis Rēdlihs, kurš to raidīja "Sibirj'' vārtu cietoksnī - 1:1.

Turpinājumā cīņas karstumā parādījās vairāki asumi un vienā no epizodēm rīdzinieku kapteinis Sandis Ozoliņš saņēma sodu 2+10 minūtes. Spēles 12. minūtē Rīgas ''Dinamo'' hokejisti izveidoja pretuzbrukumu un izvirzījās vadībā. Laura Dārziņa metienu pielaboja Martins Karija, gūstot savus trešos vārtus čempionātā.

Divas minūtes vēlāk Krišjānis Rēdlihs, ieejot pretinieku zonā, atdeva piespēli Ģirtam Ankipānam, kurš ar vienu nūjas pieskārienu no tuvas distances ieslidināja trešo ripu Lousona vārtos. Bet punktu periodam pēc minūtes un 10 sekundēm pielika Jānis Sprukts; cīnoties vārtu priekšā, viņš ar atkārtotu metienu guva Rīgas ''Dinamo'' ceturtos vārtus.

Otrās trešdaļas sākumā Jūliusa Šuplera vadītās komandas hokejisti nedomāja iesēsties aizsardzībā, turpinot aktīvi uzbrukt pretinieka vārtiem. Nopelnījuši iespēju spēlēt vairākumā: aizsargs Guntis Galviņš ar tālu plaukstas metienu no zilās līnijas iemeta jau piekto ripu novosibirskiešu vārtos - 5:1.

Arī turpinājumā pārsvars piederēja Rīgas "Dinamo''. Zibenīgā pretuzbrukumā (35') savs otros vārtus trešdaļā, sestos turnīrā, pēc skaistas saspēles guva Galviņš.

Likās jau, ka šīs 20 minūtes noslēgsies bez izmaiņām rezultātā, tomēr tā nedomāja perioda varonis Galviņš ar partneriem. "Dinamo'' aizsarga mestās ripas lidojuma virzienu 7. sekundē pirms trešdaļas beigām mainīja Maiks Iguldens, kā rezultātā dinamieši pirms trešā perioda devās atpūtā ar graujošu pārsvaru - 7:1. Galviņš trešdaļas laikā šajā momentā nopelnīja trešo rezultativitātes punktu.

Trešo periodu rīdzinieki sāka vairākumā, jo pēc otrās trešdaļas beigu signāla divu minūšu sodu saņēma Lousons, kurš bija pamatīgi uzvilcies un izrādīja neizprotamu neapmierinātību. Viņa pārkāpumu mača soģis traktēja kā rupjību. Loģisks bija "Sibirj'' komandas galvenā trenera lēmums - nomainīt Lousonu pret otro vārtsargu Juriju Kļučņikovu.

Trešajā trešdaļā spēles ritējums īpaši nemainījās un Rīgas "Dinamo'' turpināja kontrolēt notikumus laukumā. Lai arī 5 minūtes līdz spēles beigām mājinieki vairākumā vienus vārtus ar Leoša Čermaka trāpīgu metienu atspēlēja, tomēr tas neko būtiski nemainīja. Ar šo uzvaru rīdzinieki pārtrauca četru spēļu zaudējumu sēriju.

Rīgas "Dinamo" - Novosibirskas "Sibirj" 7:2 (4:1, 3:0, 0:1)

Vārtu guvēji: Mihails Aņisins (Boikovs) 1:22 (1:0), Miķelis Rēdlihs (Laviņš, Dārziņš) 5:11 (1:1 vair.), Martins Karija (Dārziņš, Galviņš) 11:59 (2:1), Ģirts Ankipāns (K. Rēdlihs, Hosa) 16:22 (3:1), Jānis Sprukts (Laviņš, Iguldens) 17:32 (4:1), Guntis Galviņš (M. Rēdlihs, Karija) 26:28 (5:1 vair.), Guntis Galviņš (Dārziņš, Karija) 34:24 (6:1), Maiks Iguldens (Galviņš, Arnasons) 39:53 (7:1 vair.), Leošs Čermaks (Štaigers, Haritonovs) 54:53 (2:7 vair.).

Vārtsargi: Rīgas "Dinamo'' - Edgars Masaļskis, Novosibirskas ''Sibirj'' - Tomass Lousons.

Rīgas "Dinamo'' komandas sastāvs

1. maiņa: Krišjānis Rēdlihs, Jēkabs Rēdlihs; Jānis Sprukts, Maiks Iguldens, Tailers Arnasons.

2. maiņa: Sandis Ozoliņš, Oļegs Sorokins; Roberts Petrovickis, Marsels Hosa, Ģirts Ankipāns.

3. maiņa: Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš; Martins Karija, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs.

4. maiņa: Mārtiņš Cipulis, Andris Džeriņš, Gints Meija.

Dienas pirmajā KHL spēlē Rīgas "Dinamo'' konkurenti par iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā - Minskas "Dinamo'' ar rezultātu 2:3 izbraukumā pēcspēles metienu sērijā zaudēja Habarovskas ''Amur'' komandai. Latvijas uzbrucēji Kaspars Saulietis (''Dinamo'') un Aleksejs Širokovs (''Amur'') šajā mačā nepiedalījās.

Šīs sezonas abu komandu pirmajā mačā KHL čempionātā uzvaru ar 5:3 Rīgā izcīnīja "Sibirj'', bet pirmssezonas gatavošanās ciklā 31. jūlijā "Inbox'' ledus hallē Piņķos Rīgas "Dinamo" bija pārāks ar 3:1.

Rīgas ''Dinamo'' sastāvs izbraukumā: vārtsargi - Edgars Masaļskis, Martins Pruseks, Ervīns Muštukovs; aizsargi - Sandis Ozoliņš, Krišjānis Rēdlihs, Lī Svets, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš, Guntis Galviņš, Oļegs Sorokins, Jēkabs Rēdlihs; uzbrucēji - Jānis Sprukts, Maiks Iguldens, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Roberts Petrovickis, Marsels Hosa, Lauris Dārziņš, Martins Karija, Miķelis Rēdlihs, Gints Meija, Andris Džeriņš, Ģirts Ankipāns, Tailers Arnasons.

Pēdējo spēli tālās izbraukuma sērijas ietvaros Rīgas "Dinamo'' aizvadīs 7. janvārī, Habarovskā stājoties pretī  "Amur''.