Sākums Reģistrācija Ieeja 16:19 Piektdiena 19.04.2024

Sākums » 2010 » Janvāris » 15 » Rīgas "Dinamo" svin sauso uzvaru pār "Avtomobilist''
Rīgas "Dinamo" svin sauso uzvaru pār "Avtomobilist''
06:51
Ceturtdien pārliecinošu uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas spēlē savā laukumā izcīnīja Rīgas "Dinamo'' hokejisti, kas ar 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) atstāja sausā līgas jaunpienācēju Jekaterinburgas klubu "Avtomobilist''. Rīdziniekiem tā bija jau trešā uzvara pēc kārtas.

Spēli ļoti aktīvi sāka mājinieki, vairākkārt "Avtomobilist'' hokejistus iespiežot, viņu aizsardzības zonā. Otrajā minūtē rīdzinieki ieguva tiesības spēlēt vairākumā, bet šajā laikā bīstamos dinamiešu metienus atvairīja Krievijas kluba vārtsargs Ivans Lisutins.

Otro skaitlisko vairākumu "Dinamo'' izmantoja. Viena spēlētāja pārsvaru jau septītajā sekundē vārtu guvumā pārvērta Roberts Petrovickis. Pēc komandas kapteiņa Sanda Ozoliņa tāla metiena, viņš aiz vārtiem bija pirmais pie ripas, un ar to veiksmīgi trāpīja pretinieku aizsargam, kad tā nonāca Jekaterinburgas vienības vārtos.

Turpinājumā Rīgas "Dinamo'' bija vairākas labas izdevības rezultātu palielināt, taču to neļāva viesu vārtsargs un viņu veiksme.

Otrajā trešdaļā laukuma saimnieki nedomāja apstāties un turpināja veidot bīstamus epizodes pie pretinieku vārtiem. 25. minūtē pēc teicamas Aleksandra Ņiživija piespēles vairākumā neatvairāmu metienu izpildīja līgas labākais snaiperis Marsels Hosa, triecot ripu tieši zem vārtu pārliktņa - 2:0.

Vēlāk spēles ritējums nemainījās un ''Dinamo'' hokejisti pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu, bet "Avtomobilist'' atbildēja ar pretuzbrukumiem.

Trīs minūtes un 9 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām rezultāts kļuva vēl patīkamāks - 3:0. Iemetienā izcīnījis ripu, Ģirts Ankipāns agresīvi lauzās uz vārtiem un izdarīja metienu, pēc kura ripa laimīgā kārtā, atsitoties pret aizsargu ieslīdēja vārtos.

Vētraini atbalstīti, trešajā trešdaļā rīdzinieki turpināja demonstrēt skaistu un kombinācijām bagātu hokeju, uzbrūkot pat mazākumā. 48. minūtē "Avtomobilist'' no vārtu zaudējuma pēc spēcīga Ozoliņa metiena glāba vārtu stabiņš.

Piecas minūtes līdz spēles beigām uzbrukuma zonā rupji kļūdījās Ozoliņš, kā rezultātā viesu aizsargs Andrejs Teljukins izgāja vienatnē aci pret aci ar Masaļski un varēja goda vārtus, taču šajā divcīņā Latvijas izlases vārtsargs izrādījās pārāks un atstāja savus vārtus neskartus.

Punktu mačam pielika aizsargs Jēkabs Rēdlihs, kas ar metienu kritienā no tuvas distances uzstādīja beigu rezultātu (4:0), gūstot karjeras pirmos vārtus KHL čempionātā.

Rīgas "Dinamo'' - Jekaterinburgas "Avtomobilist'' 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Vārtu guvēji: Roberts Petrovickis 10:03 (1:0 vair.), Marsels Hosa (Petrovickis, Ņiživijs) 24:06 (2:0 vair.), Ģirts Ankipāns 36:51 (3:0), Jēkabs Rēdlihs (Iguldens, Arnasons) 58:12 (4:0).

Par spēles labākajiem spēlētājiem tika nosaukti abu komandu vārtsargi.

Vārtsargi: Rīgas "Dinamo'' - Edgars Masaļskis, Jekaterinburgas "Avtomobilist'' - Ivans Lisutins.

Rīgas "Dinamo'' komandas sastāvs

1. maiņa: Krišjānis Rēdlihs, Jēkabs Rēdlihs; Jānis Sprukts, Maiks Iguldens, Tailers Arnasons.

2. maiņa: Sandis Ozoliņš, Oļegs Sorokins; Roberts Petrovickis, Marsels Hosa, Aleksandrs Ņiživijs.

3. maiņa: Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš; Martins Karija, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs.

4. maiņa: Kristaps Sotnieks; Mārtiņš Cipulis, Ģirts Ankipāns, Roberts Bukarts.

Abu komandu pirmajā mačā 8. oktobrī Jekaterinburgā panākumu ar 4:2 svinēja KHL debitanti un tā brīža līgas pastarītis.

KHL turnīra tabulas Austrumu konferences kopvērtējumā "Avtomobilist'' ar 44 spēlēs iegūtiem 46 punktiem patlaban ieņem 11. pozīciju.

Kā zināms, regulārajā čempionātā jāaizvada 56 spēles, bet ''play-off'' turnīrā cīņu par Gagarina kausu turpinās katras konferences labākās 8 komandas.

Nākamo spēli Rīgas ''Dinamo'' aizvadīs 16. janvārī, kad "Arēnā Rīga'' uzņems Čeļabinskas ''Traktor'' komandu.