Sākums Reģistrācija Ieeja 02:24 Ceturtdiena 18.04.2024

Sākums » 2010 » Janvāris » 29 » Rīgas "Dinamo" paveic varoņdarbu pret ''Atlant''
Rīgas "Dinamo" paveic varoņdarbu pret ''Atlant''
09:47
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas spēlē Rīgas ''Dinamo'' hokejisti, turpinot cīņu par iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā, mača gaitā atrodoties iedzinēju lomā ar 0:4, prata atspēlēties un viesos pagarinājumā 6:5 izraut uzvaru pret Maskavas apgabala komandu Mitišču ''Atlant''. Pēc šā panākuma rīdzinieki atgriezās Rietumu konferences 8. pozīcijā.

Spēles sākumā cīņa ritēja līdzīgi, taču perioda vidusdaļā mājinieki vairākumā ar komandas uzbrukuma līdera Sergeja Mozjakina asu plaukstas metienu vārtu tālajā stūrī atklāja mača rezultātu - 1:0.

Diemžēl arī otro iespēju spēlēt skaitliskajā pārsvarā ''Atlant'' hokejisti izmatoja, pārspējot Edgaru Masaļski. Tālu pretinieka metienu "Dinamo'' vārtsargs atsita, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija čehu leģionārs Jans Bulis, kurš to ieraidīja rīdzinieku vārtu cietoksnī, un rezultāts kļuva 2:0 laukuma saimniekiem par labu.

Arī turpinājumā bīstamākus uzbrukumus veidoja Maskavas apgabala vienība, kas tai vainagojās gūtiem trešajiem vārtiem. 17. minūtē rīdzinieki nokļuva zaudētāju lomā jau ar 0:3, kad precīzs metiens padevās Oļegam Kvašam.

Interesanti, ka tieši ar šādu rezultātu ''Dinamo'' hokejisti pēc nospēlētām 20 minūtēm zaudēja Čerepovecas "Severstaļ", bet prata atspēlēties un gūt panākumu.

Neveiksmīgi rīdzinieki turpināja spēlēt arī otrās trešdaļas sākumā, kad nokļuva iedzinējos ar četru vārtu starpību. Ceturto ripu dinamiešu vārtos 25. minūtē no tālienes raidīja Andrejs Zubarevs.

Minūti vēlāk ''Atlant'' varēja savu vadību palielināt vēl vairāk, tomēr to neļāva lieliskā Masaļska spēle, kurš savu vienību no droša vārtu zaudējuma glāba pēc Aleksandra Nesterova raidījuma.

Pirmo patiesi priecīgo brīdi Rīgas "Dinamo'' hokejisti saviem līdzjutējiem sagādāja 32. minūtē. Mārtiņam Karsumam, metot netālu no laukuma labās malas apmales, izdevās pārspēt līdz tam teicami spēlējošo slovāku vārtsargu Janu Lašāku. Latvijas valstsvienības uzbrucējam tas bija otrais gols KHL čempionātā. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās un, komandām dodoties pēdējā atpūtā, priekšā ar 4:1 atradās ''Atlant''.

Trešo trešdaļu ļoti veiksmīgi sāka Jūilusa Šuplera vadītie hokejisti, kas 55 sekunžu laikā atguva divus vārtus. Vairākumā pēc kapteiņa Sanda Ozoliņa skaista reida viesu zonā piespēli vārtu tuvumā saņēma Marsels Hosa, kurš netraucēts ripu ietrieca sava tautieša tukšajos vārtos.

Savukārt mazāk nekā minūti vēlāk rezultātu līdz minimumam samazināja Tailers Arnasons, kas trešoreiz pārspēja nosegto Lašāku.

Mirkli vēlāk rīdzinieki nopelnīja divus noraidījumus, nokļūstot lielajā skaitliskajā mazākumā (3:5) un, iespējams, tieši šis laiks iedvesmoja ''Dinamo'' uz varoņdarbu. Asistējot dzimšanas dienas gaviļniekam Laurim Dārziņam, izlīdzinājumu panāca Miķelis Rēdlihs - 4:4.

Gluži vai neticamo - vadību 53. minūtē panāca Rīgas kluba jaunākais uzbrucējs Roberts Bukarts, kas pēc kārtējās teicamās Ozoliņa piespēles guva piektos vārtus.

Mājinieki gan atspēlējās. Pēc 41 sekundes neizšķirtu mačā panāca Ēriks Landrī, kas mazākumā pretuzbrukumā ripu Masaļska vārtos raidīja starp viņa kājsargiem.

Pagarinājumā Guntis Galviņš pret Mozjakinu nopelnīja 2 minūšu noraidījumu, taču Krievijas kluba spēlētāji šo dāvanu vārtu guvumā pārvērst neprata.

Ko neizdarīja atlantieši, to paveica Lauris Dārziņš, kurš 33 sekundes pirms finālsirēnas izrāva uzvaru Rīgas ''Dinamo''. Vienatnē viņš ļoti skaistā manierē apspēlēja pretspēlētājus un Lašāku, atnesot fantastisku uzvaru savai komandai.

Rīgas "Dinamo" - Mitišču "Atlant" 6:5 (0:3, 1:1, 4:1, 1:0)

Vārtu guvēji: Sergejs Mozjakins (Jepančincevs) 10:10 (1:0 vair.), Jans Bulis (Mozjakins, Bikovs) 12:16 (2:0 vair.), Oļegs Kvaša (Žerdevs, Sjomins) 16:36 (3:0), Andrejs Zubarevs (Mozjakins, Bulis) 24:30 (4:0), Mārtiņš Karsums (Sprukts, K. Rēdlihs) 31:23 (1:4), Marsels Hosa (Ozoliņš) 41:07 (2:4 vair.), Tailers Arnasons (Sprukts) 42:02 (3:4), Miķelis Rēdlihs (Dārziņš, Karija) 48:32 (4:4 vair.), Roberts Bukarts (Ozoliņš, Hosa) 52:44 (5:4), Ēriks Landri (Semjonovs) 53:25 (5:5 maz.), Lauris Dārziņš 64:27 (6:5 pag.).

Par mača labākajiem spēlētājiem tika nosaukti Ozoliņš un Mozjakins.

Rīgas ''Dinamo'' komandas sastāvs

1. maiņa: Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks; Jānis Sprukts, Mārtiņš Karsums, Mārtiņš Cipulis.

2. maiņa: Sandis Ozoliņš, Oļegs Sorokins; Maiks Iguldens, Marsels Hosa, Aleksandrs Ņiživijs.

3. maiņa: Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš; Martins Karija, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs.

4. maiņa: Oskars Cibuļskis; Tailers Arnasons, Roberts Petrovickis, Roberts Bukarts.

Savainojumu dēļ rīdziniekiem nevar palīdzēt aizsargs Jēkabs Rēdlihs (potītes sasitums), uzbrucējs Ģirts Ankipāns (augšstilba muskuļa sastiepums), kā arī vārtsargs Martins Pruseks, kuram ir nelielas sāpes mugurā.

Abu komandu pirmajā savstarpējā mačā 4. oktobrī Rīgas ''Dinamo'' savā laukumā svinēja uzvaru ar 4:2 un pirmssezonas turnīrā "Latvijas dzelzceļa kauss" pārāki 5:4 pēcspēles metienu sērijā arī izrādījās Latvijas kluba hokejisti.

Regulārajā čempionātā jāaizvada 56 spēles, bet ''play-off'' turnīrā cīņu par Gagarina kausu turpinās katras konferences labākās 8 komandas.

Nākamo spēli Rīgas ''Dinamo'' aizvadīs 1. februārī, kad savā laukumā uzņems Minskas "Dinamo'' vienību.

Citu spēļu rezultāti

Ufas "Salavat Julajev" - Jaroslavļas "Lokomotiv" 3:0

Sanktpēterburgas SKA - Minskas "Dinamo" 2:4

Čerepovecas "Severstaļ" - Maskavas "Dinamo" 4:3 (1:2, 2:1, 0:0, 0:0 1:0) - ''bullīšos''

Jekaterinburgas "Avtomobilist" - Novosibirskas "Sibirj" 3:4

Čeļabinskas "Traktor" - Habarovskas "Amur" 0:2

Omskas "Avangard" - Balašihas MVD 2:0

Astanas "Baris" - Maskavas "Spartak" 9:3

Magņitogorskas "Metallurg" - Novokuzņeckas "Metallurg" 4:0

Kategorija: KHL - "Dinamo" Rīga | Skatījumu skaits: 647 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0 |