Sākums Reģistrācija Ieeja 18:53 Ceturtdiena 28.03.2024

Sākums » 2010 » Februāris » 18 » Latvijai likumsakarīgs zaudējums mačā ar Krieviju
Latvijai likumsakarīgs zaudējums mačā ar Krieviju
07:54
Smagu zaudējumu Vankūveras olimpisko spēļu hokeja turnīra pirmajā B apakšgrupas spēlē šodien piedzīvoja Latvijas valstsvienība, kas ar rezultātu 2:8 atzina pēdējo divu gadu pasaules čempionvienības Krievijas pārākumu.

Jau pēc spēlētām 19 sekundēm Latvijas izlase nokļuva skaitliskajā mazākumā, un šīs divas minūtes izdevās izturēt. Taču neilgi pēc tam filigrānu piespēli vārtu priekšā no Sergeja Fjodorova saņēma Daniss Zaripovs, kuram atlika mainīt tikai ripas slīdējuma virzienu un ievirzīt to Edgara Masaļska sargātajos vārtos - 1:0.

Arī turpinājumā bija liels spiediens uz Latvijas komandas vārtiem. Astotajā minūtē spēcīgu Fjodorova metienu atsita Masaļskis, tomēr pirmais pie ripas bija KHL kluba Ufas ''Salavat Julajev'' uzbrucējs Aleksandrs Radulovs, kas guva savas komandas otros vārtus.

Trešdaļas vidū pāris labus pretuzbrukumus izveidoja arī Latvijas izlase. Kādā epizodē pēc Krišjāņa Rēdliha tāla raidījuma neveiksmīgi nospēlēja Jevgeņijs Nabokovs, izlaižot ripu starp kājsargiem. Turpat blakus bija Ģirts Ankipāns, lai iebakstītu ripu vārtos, bet to pēdējā brīdī neļāva izdarīt krievu aizsargi.

Perioda izskaņā neprecīzi savā zonā nospēlēja aizsargs Guntis Galviņš, kuram ripu atņēma Vašingtonas "Capitals" uzbrucējs Aleksandrs Sjomins, kas savukārt tālāk to adresēja kluba biedram Aleksandram Ovečkinam. Viņš ar zibenīgu metienu 35 sekundes līdz trešdaļas beigām savai vienībai panāca jau 3:0.

Otrajā trešdaļā Latvijas hokejisti sāka agresīvāk spēlēt pretinieku un vidus zonā, neļaujot krieviem tik brīvi izvērsties. Līdz perioda vidum pat neliels pārsvars piederēja Oļega Znaroka vadītajai vienībai, taču Nabokova vārtus atslēgt neizdevās, lai gan tuvu to varēja izdarīt Armands Bērziņš un Aleksejs Širokovs.

39. minūtē turnīra favorīte pēc Jevgeņija Malkina metiena panāca jau 4 vārtu pārsvaru, un tā tas palika pēc 40. minūtēm.

Trešā trešdaļa sākās ar īstu vārtu birumu - mazāk nekā četru minūšu laikā abas komandas kopā iemeta piecas ripas.

Jau 33. sekundē, asistējot Aleksandram Ņiživijam, precīzi starp Nabokova kājsargiem meta Herberts Vasiļejvs, samazinot starpību līdz trīs vārtiem - 1:4. Bet tad trīs bezatbildes vārtus guva turnīra galvenie favorīti.

Ovečkins ar asu plaukstas metienu no tālas distances ripu raidīja tālajā augšējā vārtu devītniekā, gūstot savus otros vārtus. Pēc tam (42') arī otros vārtus guva, sesto ripu Latvijas vārtos iemeta Daniss Zaripovs, bet vēl nedaudz vēlāk izcēlās Iļja Kovaļčuks, kurš atrada vienīgo spraudziņu tuvajā apakšējā stūrī.

Punktu šim vārtu birumam pielika Ģirts Ankipāns, kurš ar netveramu šāvienu zem vārtu pārliktņa guva Latvijas otros vārtus. Atlikušajā laikā neliels pārsvars bija Krievijas hokejistu pusē, kas viņiem vainagojās gūtiem vēl vieniem vārtiem. Priekšpēdējā minūtē dzimšanas dienas gaviļnieks un komandas kapteinis Aleksejs Morozovs bija veiklākais mūsu vārtu priekšā, gūstot astotos vārtus un pieliekot punktu šim mačam.

Latvija - Krievija 2:8 (0:3, 0:1, 2:4)

Vārtu guvēji: Daniss Zaripovs (S. Fjodorovs, Ņikuļins) 1:0 (2:38), Aleksandrs Radulovs (S. Fjodorovs, Kaļiņins) 2:0 (7:46), Aleksandrs Ovečkins (Sjomins) 3:0 (19:25), Jevgeņijs Malkins (Afinogenovs, Kovaļčuks) 4:0 (38:18 vair.), Herberts Vasiļjevs (Ņiživijs, Cipulis) 1:4 (40:33), Aleksandrs Ovečkins (Dacjuks) 5:1 (40:59), Daniss Zaripovs (Zinovjevs) 6:1 (41:30), Iļja Kovaļčuks (Malkins, Tutins) 7:1 (43:04), Ģirts Ankipāns (Sprukts, Karsums) 2:7 (43:35), Aleksejs Morozovs (Markovs) 8:2 (58:57).

Metieni: Latvija 20, - Krievija - 45

Soda minūtes: Latvija - 16, Krievija - 10

Vārtsargi: Latvija - Edgars Masaļskis, Krievija - Jevgeņijs Nabokovs

Šī Latvijas valstsvienībai ir 300. spēle pēc neatkarības atjaunošanas.

Latvijas valstsvienības sastāvs 2010. gada olimpiskajām spēlēm

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Herberts Vasiļjevs, Miķelis Rēdlihs, Ģirts Ankipāns, Mārtiņš Cipulis, Jānis Sprukts, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Karsums, Aleksandrs Ņiživijs, Armands Bērziņš, Kaspars Daugaviņš un Gints Meija.

Aizsargi: Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Arvīds Reķis, Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš, Kārlis Skrastiņš, Oskars Bārtulis.

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, Ervīns Muštukovs un Sergejs Naumovs.

Kā ziņots, Latvijas Hokeja federācija (LHF) ar tās vadītāju Kirovu Lipmanu priekšgalā konkrētu mērķi olimpiskajās spēlēs nav nospraudusi, vien norādīja, ka uzdevums ir cīnīties par uzvaru katrā spēlē.

Nākamā spēle B apakšgrupā Latvijai 20. februārī plkst. 2.30 pēc Latvijas laika ar Čehijas izlasi, bet pēdējais grupas mačs - ar Slovākiju 21. februārī plkst. 2.30.