Sākums Reģistrācija Ieeja 03:53 Piektdiena 29.03.2024

Sākums » 2010 » Februāris » 20 » Neveiksmīgs cīņas sākums liedz Latvijai pacīnīties par uzvaru
Neveiksmīgs cīņas sākums liedz Latvijai pacīnīties par uzvaru
16:41

Latvijas hokeja valstsvienība piektdien otrajā spēlē Vankūveras olimpiskajā turnīrā ar 2:5 zaudēja Čehijas izlasei, turklāt trīs ripas ielaida jau pirmajās piecās minūtēs. Vārtus Latvijai guva Kristaps Sotnieks un Ģirts Ankipāns, otrajā trešdaļā samazinot rezultāta starpību līdz 2:4.

Latvijas hokejisti pasīvi uzsāka spēli un Čehijas hokejistiem pietika ar divarpus minūtēm, lai izgājienā divatā pret vārtsargu Edgaru Masaļski Davids Krejči atklātu rezultātu. Vēl pēc minūtes Tomašs Plekanecs pielaboja tālu metienu un rezultāts kļuva 2:0, bet sestās minūtes sākumā 1998. gada Nagano olimpisko spēļu čempions Jaromīrs Jāgrs ar spēcīgu šķīlienu precīzi raidīja ripu virs Masaļska pleca.

Pirmo metienu pa Čehijas izlases vārtiem Latvijas hokejisti izdarīja tikai 12. minūtē, tomēr atlikušajā laikā līdz pārtraukumam laukumā ritēja spēkos līdzīgāka cīņa, kurā uzbrukumus jau veidoja abas komandas. Otrajā trešdaļā čehi panāca 4:0, kad 7. minūtē Tomašs Kaberle rezultatīvi noslēdza skaitliskā vairākuma izspēli.

Tomašam Vokounam Čehijas vārtos pirmo reizi nācās kapitulēt četrapus minūtes pirms pēdējā pārtraukuma, kad laukumā no noraidīto soliņa atgriezās Sotnieks, un, saņēmis lielisku Herberta Vasiļjeva piespēli, Rīgas "Dinamo" aizsargs izgāja viens pret vienu ar vārtsargu un precīzi meta. Pusotru minūti pirms pēdējā pārtraukuma Ankipāns pielaboja Mārtiņa Karsuma metienu un rezultāta starpība saruka līdz diviem vārtiem.

Pēdējā trešdaļā Latvijas izlase spēlēja enerģiski un pašaizliedzīgi, un lielisks vārtos bija Masaļskis, tomēr cīņas izskaņā tika zaudēti arī piektie vārti. Spēlējot vairākumā, Latvija vārtsargu aizstāja ar sesto laukuma spēlētāju, taču pēc kļūdas saspēlē ielaida vārtus pēc Patrika Eliaša metiena.

Jau ziņots, ka pirmajā spēlē Latvijas izlase ar 2:8 zaudēja Krievijai. Pēdējo spēli grupu kārtā Latvijas hokejisti aizvadīs plkst. 2.30 naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika, tiekoties ar Slovākiju. Neatkarīgi no sekmēm grupas turnīrā Latvijas izlase saglabās cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, tomēr augstāka vieta grupā ļautu iegūt relatīvi vājāku pretinieku pirmajā izslēgšanas kārtā.

Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris

Kategorija: OS 2010 | Skatījumu skaits: 952 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0 |