Sākums Reģistrācija Ieeja 10:53 Trešdiena 24.04.2024

Sākums » 2010 » Marts » 6 » Rīgas ''Dinamo'' notur pārsvaru un pieveic ''Baris''
Rīgas ''Dinamo'' notur pārsvaru un pieveic ''Baris''
09:04
Panākumu priekšpēdējā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas mačā piektdien izcīnīja Rīgas ''Dinamo'' hokejisti, kas ar rezultātu 5:3 (4:0, 0:3, 1:0) viesos pieveica Astanas ''Baris'' vienību no Kazahstānas.

Līdzīgi kā iepriekšējā spēlē, veiksmīgs sākums padevās Rīgas ''Dinamo'' hokejistiem, kuri jau otrajā minūtē atklāja rezultātu.

Pretuzbrukumā Mārtiņš Cipulis, saņēmis teicamu piespēli no Aleksandra Ņiživija, nevilcinoties raidīja  ripu vārtos - 1:0.

Astotajā minūtē rīdzinieki izmantoja skaitliskā vairākuma priekšrocības un savu pārsvaru dubultoja. Martins Karija no aizvārtes vārtu priekšā atdeva piespēli Laurim Dārziņam, kura metiens mērķi sasniedza un rezultāts kļuva 2:0.

Trešdaļas vidū viesus mazākumā vairākas reizes no droša vārtu zaudējuma glāba lieliski spēlējošais Martins Pruseks, kas vienu reizi ripu apturēja pie pašas vārtu līnijas.

Četras minūtes līdz perioda beigām rīdzinieki otrreiz spēlēja vairākumā un atkal viena vīra pārsvaru laukumā pārvērta vārtu guvumā. Šoreiz Alekseja Kuzņecova atsisto ripu vārtu tuvajā stūrī iemeta aizsargs Rodrigo Laviņš.

Ar to šī veiksmju sērija nebeidzās. Izslidojot vārtu priekšā, M. Rēdlihs ieraidīja jau ceturto ripu ''Baris'' vārtos, turklāt 8 sekundes līdz trešdaļas beigām. M. Rēdliham tas bija 17. vārtu guvums šajā sezonā.

Spēles otrajā daļā mājinieku galvenais treneris izlēma nomainīt vārtsargu Alekseju Kuzņecovu pret Džefriju Glasu.

Otrās trešdaļas sākumā Mārtiņš Karsums nopelnīja noraidījumu par turēšanu ar rokām, par ko laukuma saimnieku aizsardzības līderis Kevins Dalmans dinamiešus sodīja. Ar spēcīgu metienu no zilās līnijas viņš pārspēja Pruseku un vienus vārtus atspēlēja - 1:4.

Turpinājumā Astanas kluba hokejisti nedomāja apstāties un aktīvi apdraudēja ''Dinamo'' sargāto vārtu cietoksni. 28. minūtē Iļja Solarevs izgāja vienatnē pret Pruseku, taču šajā epizodē pārāks bija čehu vārtsargs.

Nedaudz vēlāk Kazahstānas vienība divreiz izmantoja skaitlisko pārsvaru un rezultātu samazināja līdz minimumam - 3:4. Otros vārtus ''Baris'' labā guva Peters Podhradskis, bet trešo ripu rīdzinieku vārtos ieraidīja Konstantīns Glazačevs.

Tāpat arī atlikušajā laikā vairāk uzbruka mājinieki, bet vēl vienus vārtus gūt neļāva Martina Pruseka veiksmīga darbība.

Trešajā periodā spēles temps bija krities, tomēr neliels pārsvars bija ''Baris'' pusē. Vairākas reizes savu meistarību, glābjot no vārtu zaudējuma, demonstrēja abu komandu vārtsargi, bet neviens no viņiem šajās 20 minūtēs nekapitulēja.

Punktu spēlei pielika Mārtiņš Karsums, kurš 3 sekundes līdz spēles beigām ieraidīja ripu tukšajos ''Baris'' vārtos, tādējādi uzstādot mača beigu rezultātu 5:3.

Rīgas ''Dinamo'' - Astanas ''Baris'' 5:3 (4:0, 0:3, 1:0)

Vārtu guvēji: Mārtiņš Cipulis (Ņiživijs) 1:31 (1:0), Lauris Dārziņš (M.Rēdlihs, Karija) 7:43 (2:0 vair.), Rodrigo Laviņš (J. Rēdlihs, M. Rēdlihs) 17:47 (3:0 vair.), Miķelis Rēdlihs (Karija, Dārziņš) 19:52 (4:0), Kevins Dalmans (Podhradskis, Spiridonovs) 20:58 (1:4. vair.), Peters Podhradskis (Spiridonovs), 33:12 (2:4 vair.), Konstantīns Glazačevs (Spiridonovs, Letovskis) 34:34 (3:4 vair.), Mārtiņš Karsums (Iguldens, Hosa) 57:57 (5:3 tukšos vārtos).

Vārtsargi: Rīgas ''Dinamo'' - Martins Pruseks, Astanas ''Baris'' - Aleksejs Kuzņecovs (no 20:00 Džefrijs Glass).

Ar ''Baris'' komandu Rīgas ''Dinamo'' spēlēja pagājušā gada 16. septembrī, kad piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas. Toreiz ''Arēnā Rīga'' Kazahstānas vienība guva virsroku 4:2.

Arī ''Baris'' dalību izslēgšanas spēlēs jau garantējusi un patlaban ar izcīnītiem 76 punktiem 55 spēlēs ieņem 6. pozīciju austrumu zonā.

Kā ziņots, Rīgas ''Dinamo'' treneru korpuss pēdējā viesturnejā līdzi ņēmuši 25 hokejistus, starp kuriem nav aizsarga Gunta Galviņa un uzbrucēja Roberta Bukarta. Abi spēlētāji ārstē savainojumus.

Regulāro sezonu Rīgas ''Dinamo'' noslēgs 7. martā Baškortostānas galvaspilsētā, tiekoties ar līgas līderi Ufas ''Salavat Julajev''.

Kategorija: KHL - "Dinamo" Rīga | Skatījumu skaits: 712 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0 |