Sākums Reģistrācija Ieeja 14:03 Ceturtdiena 28.03.2024

Sākums » 2010 » Marts » 15 » 12h pēc spēles ar „SKA”. (4.spēle)
12h pēc spēles ar „SKA”. (4.spēle)
10:28

Rīgas „Dinamo” izcīnīja vēsturisku panākumu un, sagādājot lielāko pārsteigumu KHL izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, nonākuši pie jau pirmajā kārtā cerētā (vismaz pēc vairuma fanu un žurnālistu domām) pretinieka – „MVD”, tikai jau Gagarina kausa Rietumu konference pusfinālā.

Par spēli

Spēle iznāca tāda, ka, ja Rīgas „Dinamo” būtu pamanījies zaudēt, tad visticamāk zaudētu arī sērijā. Pirmajos divos periodos vienīgais spēles elements, kurā „SKA” bija labāki, bija iemetieni. Un tas arī viss. Visos pārējos spēles komponentos ievērojami pārāki bija „Dinamo”. Pirmajā periodā izdevās iegūt divu ripu handikapu, otrajā vispār bija iespēja noņemt jautājumu par uzvarētāju no dienas kārtības, tomēr tāpēc jau Ešs ir labi apmaksāts vārtsargs, lai pavilktu komandu un uzvarētu divkaujās ar Iguldenu (divreiz) un Hosu. Drīz pēc iegūtā trīs vārtu pārsvara pierādījās, ka hokejā sīkumu nav. Ozoliņš ar avantūrisku piespēli centās izvirzīt Hosu uzbrukuma smailē un sanāca pārmeties. It kā sīkums, bet Barijam Smitam beidzot radās iespēja savus vadošos spēkus izlaist ne pret Sprukta maiņu. Tas beidzās ar zaudētiem vārtiem uzreiz pēc iemetiena un droša pārsvara vietā jau mazāk drošais 1:3, kā arī pretinieks, kas ieraudzījis gaismu tuneļa galā. Rīdzinieki, pārlieku aizraujoties ar individuālām darbībām, palaiž garām iespēju trešā perioda ievadā atjaunot trīs ripu pārsvaru. Savukārt pretinieks iet uz visu banku, gūst vārtus un cerību stars jau kļūst gandrīz taustāms. Par laimi, līdz ar Karsuma biljarda cienīgo metienu, gaisma tuneļa galā tomēr izrādījās vilciens, kas aizveda „SKA” pelnītā atvaļinājumā.

Lūzuma punkts

Šajā spēle nebija kādas vienas epizodes vai īslaicīga laika posma, kas būtu noteicis spēles iznākumu. Rīdzinieki bija izteikti labākā komanda laukumā pirmajos divos periodos un tajos iekrātais pārsvars arī beigās izrādījās pietiekams un atnesa uzvaru.

Stiprās puses

Cīņas spars un ātrums. Pirmajos divos periodos rīdzinieki bija labāki kustībā un veiksmīgāki vairumā divcīņu, kas arī palīdzēji nosvērt svara kausus par labu „Dinamo” un gūt divus vārtus ar spiediena izdarīšanu uz vārtiem – ar ripas labojumu vārtu priekšā un ar atkārtotu metienu. Rīdziniekiem arī nebija citas izvēles kā būt aktīviem un neatlaidīgiem, jo „SKA” uzvarēja gandrīz visus iemetienus pirmajā trešdaļā, tādejādi, lai tiktu pie ripas, tā bija jāatņem pretiniekam.

Izslēgšanas spēļu hokejs

Disciplīna. Arī šajā spēlē rīdzinieki bija disciplinēti un neizpelnījās pārāk lielu tiesnešu uzmanību (nopelnīti vien trīs noraidījumi). Tāpat arī spēlētāji ļoti cītīgi pieturējās pie spēles plānā un līdz trešajam periodam, kad iespējams par sevi lika manīt psiholoģiskā spriedze, ļoti veiksmīgi slāpēja pretinieku ātrumu vidus zonā un diezgan ātri spēja dabūt ripu ārā no savas aizsardzības zonas.
Spēka spēle. Izteiktā spēkā spiediena stilā abās komandās spēlēja pa vienai maiņai, rīdziniekiem Sprukta maiņa, bet „SKA” komandā maiņa, kurā galvenā darbojošās persona bija Ribins. Pārējie, protams, no spēka divcīņām nevairījās, bet neskatoties uz to, šo sēriju pavisam noteikti neraksturo grandiozi spēka paņēmieni pie katras iespējas.
Spēle nevienādos sastāvos. Šajā spēlē ne vienai, ne otrai komandai neizdevās izmantot skaitlisko pārsvaru. Rīdziniekiem trešā perioda ievadā bija lieliska iespēja atjaunot trīs ripu pārsvaru, bet tā arī 4:3 vairākumā un īsi arī lielajā vairākumā neizdevās radīt nevienu bīstamu momentu.

Treneru lēmumi

Pirms šīs spēles treneriem bija par ko palauzīt galvu. No vienas puses, it kā mājas ledus, kas dod iespēju pēdējiem izdarīt maiņu un noteikt, kas pret ko spēlēs, tomēr iepriekšējā spēlē, tas rezultātu nenesa, jo tieši pretinieku līderi izšķīra spēli. No otras puses arī spēlētāju traumas – Masaļskis un Ankipāns ārā uz ilgāku laiku, Laviņš vēl nav pietiekami atlabis. Tomēr treneriem izdevās atrast risinājumi, salikt cīņas un taktisko plānu izpildīt spējīgas maiņas, kas panāca nepieciešamo rezultātu.