Sākums Reģistrācija Ieeja 14:59 Piektdiena 29.03.2024

Latvijas izlases pārbaudes spēles [4]
PČ 2010 [7]
PČ 2011 [1]

Īsumā par galveno

Sākums » 2010 » Maijs » 12 » Latvija uzvar Itāliju un turpina cīņu par ceturtdaļfinālu
Latvija uzvar Itāliju un turpina cīņu par ceturtdaļfinālu
21:01

Spēle Latvijas izlasei iesākās ļoti veiksmīgi un jau 50. sekundē pēc Jāņa Sprukta piespēles vārtus guva Kaspars Daugaviņš (1:0). Trešdaļas 15. minūtē itālieši panāca izlīdzinājumu, kad savā aizsardzības zonā ar piespēli kļūdījās Lauris Dārziņš, bet viņa «dāvanu» izmantoja Aleksandrs Egers (1:1). Kopumā pirmajā periodā Latvijas hokejisti uzbruka krietni vairāk un iespējas gūt vārtus bija vairākiem spēlētājiem, turklāt trīsreiz mūsējie spēlēja vairākumā, taču momentu realizācija atkla pievīla. Itālijas komanda atbildēja ar retiem, taču diezgan bīstamiem pretuzbrukumiem.

Arī otrās trešdaļas sākumā Latvijas komanda uzbruka daudz vairāk, taču vārtus ilgi gūt neizdevās. Līdz beidzot 9. minūtē pēc Herberts Vasiļjevs apslidoja pretinieku vārtus un atdeva izdeālu piespēli Aleksandram Ņiživijam, kurš pārspēja itāliešu vārtsargu Edamu Russo (2:1). Trešdaļas vidū Latvijas izlase divas reizes pēc kārtas palika mazākumā, tomēr pārspēt Edgaru Masaļski itāliešiem neizdevās. Bet atlikušajā laikā Latvijas hokejisti atkal pārņēma iniciatīvu un uzbruka, taču palielināt pārsvaru nespēja.

Trešā perioda 2. minūtē Latvijas izlasei beidzot izdevās vairākumu pārvērst vārtu guvumā, kad pēc Georgija Pujaca metiena no zilās līnijas itāliešu vārtu priekšā bija četri (!) Latvijas hokejisti un ripu vārtos ieraidīja Arvīds Reķis (3:1). Neilgi pēc tam noraidījumu nopelnīja Jēkabs Rēdlihs, taču mazākumā viens pret vienu izskrēja Mārtiņš Karsums, kurš tika kavēts. Tiesnesis piešķīra soda metienu, taču Ņiživijam šoreiz neizdevās pārspēt Russo. Bet jau pēc 24 sekundēm Itālijas izlase realizēja vairākumu, kad precīzs metiens izdevās Džulio Skandellam (3:2).

Trešdaļas turpinājumā abām komandām bija iespējas gūt vārtus, tomēr tas izdevās Latvijas komandai, kad 18. minūtē vairākumā ar ļoti precīzu metienu virs Russo pleca vārtus guva Daugaviņš (4:2). Bet pēdējā minūtē, kad Itālijas izlase jau bija nomainījusi vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, ripu tukšos vārtos iemeta Karsums - 5:2.

Par labākajiem hokejistiem šajā mačā treneri atzina Arvīdu Reķi un Edamu Russo.

Latvijas komanda B apakšgrupā izcīnīja trešo vietu, bet pirmās vietas liktenis izšķiries šīvakara mačā starp Kanādu un Šveici. Latvijas izlases hokejistiem otrajā kārtā pretī nāks trīs spēcīgākās komandas no C apakšgrupas, kur spēlē Zviedrija, Čehija, Norvēģija un Francija.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs piektdien, pulksten 21.15, kad tiksies ar Zviedriju vai Čehiju.

Kategorija: PČ 2010 | Skatījumu skaits: 893 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0 |