Sākums Materiāli Reģistrācija Ieeja 10:32 Piektdiena 29.03.2024

Dažādi [12]

Sākums » Materiāli » HK Rīgas "Dinamo" » Kontinentālā hokeja līga

«Dinamo» otrā sezona skaitļos

Rīgas «Dinamo» komanda aizvadītajā nedēļa pabeidza otro Kontinentālās hokeja līgas regulāro sezonu, tādēļ piedāvājam atskatīties uz to ar skaitļu palīdzību un salīdzināt šosezon iespēto ar debijas sezonu. Statistika taču nemelo, vai ne?

Pēc 11 spēlēm, kurās Aleksandram Ņiživijam nebija izdevies gūt vārtus, 1. februāra mačā pret Minskas «Dinamo» Saša kļuva tikai par otro «Dinamo» hokejistu, kuram vienā spēlē izdevies gūt trīs vārtus. Pagājušajā sezonā ar hat-trick izcēlās Mets Elisons, turklāt arī mačā pret Minskas «Dinamo».

Pēcspēles metienu sērijā «Dinamo» piedalījušies septiņas reizes, trijās no tām izcīnot uzvaras. Kopumā pēc mača «rīdzinieki» «bullīšus» izmetuši 20 reizes, no kurām astoņos gadījumos pretinieku vārtsargu izdevies pārspēt (14. vieta KHL). Pagājušajā sezonā tika uzvarētas divas no piecām sērijām, kopumā realizējot sešus no 21 metiena (20. vieta).

Hosam divreiz šajā sezonā izdevās četru spēļu sērija, kad katrā mačā tika gūti vismaz vieni vārti. Abās reizēs šīs sērijas laikā tika gūti pieci vārti, taču, ja pirmajā reizē oktobra sākumā «rīdzinieki» visās četrās spēlēs piedzīvoja zaudējumus, tad otrajā - janvāra beigās un februāra sākumā tika izcīnītas četras uzvaras.

Skaitliskajā mazākumā izdevies gūt septiņus vārtus (dalīta 5. vieta KHL), bet vairākumā tikuši zaudēti pieci vārti. Pagājušajā sezonā mazākumā arī tika iemestas septiņas ripas (arī 5. vieta), bet vairākumā ielaistas tikai trīs.

Šajā sezonā pa pretinieku vārtiem tika izdarīti 1602 metieni (11. vieta KHL), no kuriem 174 bija precīzi, tādejādi «rīdzinieki» realizēja 10,86% savu metienu, kas ir 3. labākais rādītājs KHL. Pērn «Dinamo» hokejisti izdarīja 1531 metienu (16. vieta), realizējot 8,62% (22. vieta).

Labākais lietderības koeficients «Dinamo» komandā bija +14. Daudzi neticēs, vēl vairāk negribēs ticēt, taču šāds lietderības koeficients bija Rodrigo Laviņam. Turpretī sliktākais lietderības koeficients (-10) ir Kristapam Sotniekam.

Visvairāk savu statistiku uzlabojis Miķelis Rēdlihs, kurš sakrājis par 16 punktiem vairāk nekā pagājušajā sezonā (33 pret 17), par 15 punktiem vairāk (31 pret 16) ir Laurim Dārziņam, par desmit punktiem vairāk (54 pret 44) ir Marselam Hosam, bet par deviņiem punktiem rezultativitāti paaugstinājuši Guntis Galviņš (17 pret 8), Ģirts Ankipāns (23 pret 14) un Aleksandrs Ņiživijs (36 pret 27). Ievērojami sliktāka statistika ir tikai Armandam Bērziņam, kuram pērn bija 14 punkti, bet šosezon - tikai divi.

Skaitliskā vairākuma realizācija «Dinamo» komandai bijusi 17,2% (gūti 45 vārti), kas dod gana augsto 9. vietu KHL, bet mazākumā spēlēts daudz neveiksmīgāk - izturēts 79,4% gadījumu (23. vieta) un ielaistas 56 ripas. Pērn vairākums tika realizēts 14,5% iespēju (13. vieta), bet mazākumu izdevās izturēt 86,0% (10. vieta).

«Dinamo» kapteinis Sandis Ozoliņš vidēji spēlē laukumā pavadījis visvairāk laika - 22 minūtes un 28 sekundes, bet viņam seko Lī Svets (19:56), Marsels Hosa (19:15), Guntis Galviņš (19:11) un Oļegs Sorokins (19:09).

Neskatoties uz to, ka pirmā trešdaļa sezonas pirmajā pusē «Dinamo» ne reizi vien izrādījās liktenīga, tomēr tieši pirmās 20 minūtes «rīdziniekiem» bijušas visveiksmīgākās - 26 reizes pirmais periods ticis uzvarēts, desmit reizes bijis neizšķirts, bet 20 pirmās trešdaļas zaudētas (4. vieta KHL). Salīdzinājumam - otrā trešdaļa (18 uzvaras, 13 neizšķirti, 25 zaudējumi), bet trešais periods (21 uzvara, 19 neizšķirti, 16 zaudējumi).

«Dinamo» sastāvā šosezon laukumā vismaz vienā mačā izgājuši tieši 30 hokejisti, bet pagājušajā sezonā tādu bija par septiņiem vairāk. Vismaz vienus vārtus šosezon guva 23 hokejisti (ieskaitot Edgaru Masaļski), bet vismaz vienu piespēli nopelnīja 25.

Marsels Hosa šosezon guva 35 vārtus, kļūstot par regulārās sezonas labāko vārtu guvēju un atkārtojot pērnās sezonas snaiperu Pāvela Brendla un Jana Mareka iespēto. Pagājušajā sezonā Hosa pretinieku vārtos sameta par 13 ripām mazāk.

«Dinamo» hokejisti šosezon mājas spēlēs izcīnījuši 45 no 84 punktiem, savā laukumā izcīnot 13 uzvaras pamatlaikā, vienreiz uzvarot «bullīšos», četras reizes zaudējot papildlaikā vai pēcspēles metienos un desmit reizes zaudējot pamatlaikā.

No spēlētājiem, kuri regulāri piedalās iemetienos vislabākais uzvarēto iemetienu rādītājs komandā ir Martinam Karijam (55,1%), bet viņam seko Jānis Sprukts (54,5%) un Maiks Iguldens (52,9%).

Visās 56 spēlēs šosezon piedalījās Marsels Hosa, Miķelis Rēdlihs un Mārtiņš Cipulis, bet pērn nevienu maču neizlaida Cipulis un Lauris Dārziņš, tādejādi Cipulis vienīgais nospēlējis visus 112 «Dinamo» regulārās sezonas mačus pēc kārtas.

No pagājušajā sezonā «Dinamo» spēlējušajiem hokejistiem rezultativitāti paaugstinājuši desmit no 14, turklāt kopumā pērn Rīgā spēlējušie hokejisti šosezon sakrājuši par 69 punktiem vairāk nekā pērn.

«Dinamo» komanda regulārājā čempionātā izcīnīja 84 punktus, kas līgas kopvērtējumā ierindo «rīdziniekus» 13. vietā. Pagājušajā sezonā tika izcīnīti 86 punkti, kas deva 10. vietu. Šosezon ar 86 punktiem «Dinamo» augstāk pakāpušies nebūtu, bet pērn ar 84 punktiem komanda būtu par divām vietām zemāk.

Visvairāk soda minūšu (109) šosezon nopelnīja komandas kapteinis Sandis Ozliņš, bet ne reizi uz noraidīto soliņa nesēdēja Ronalds Cinks, Toms Hartmanis un Andris Džeriņš.

«Dinamo» komanda šosezon 56 spēlēs guva 174 vārtus, kas bija 5. rādītājs KHL, bet ielaistas tika 175 ripas, kas dod tikai 20. vietu KHL. Salīdzinājumam - pērn «rīdzinieki» pretinieku vārtsargus pārspēja 132 reizes (19. vieta), bet zaudēti tika 156 vārti (11. vieta).

Visvairāk metienu (216) izdarīja Marsels Hosa, kuram ar 139 metieniem sekoja Lauris Dārziņš, bet ar 118 - Miķelis Rēdlihs. No aizsargiem visbiežāk pretinieku vārtsargus traucēja Guntis Galviņš (92) un Sandis Ozoliņš (63).

Šosezon «rīdzinieki» nopelnīja 824 soda minūtes (15. vieta KHL), kas salīdzinājumā ar pagājušās sezonas 1088 soda minūtēm (5. vieta) tāds nieks vien ir. Absolūti ārpus konkurences šosezon bija Čehovas «Vitjaz» - 2017 soda minūtes.

Pa Edgara Masaļska vārtiem tika izdarīti 1007 metieni, no kuriem 91 viņam neizdevās atvairīt (91,0% un 2,84 ielaistas ripas vidēji mačā). Masaļskis kopumā šosezon «Dinamo» vārtos pavadīja 1920 minūtes un 36 sekundes.

Kategorija: Kontinentālā hokeja līga | Pievienoja: Admin (11.03.2010)
Skatījumu skaits: 897 | Reitings: 0.0/0 |