Pasaules čempionāts 2009. Šveicē - Cīrihē un Bernē
Pārbaudes spēles [1]

Sākums » Materiāli » Latvijas izlase » Olimpisko spēļu kvalifikācija

Latvija svarīgā spēlē uzvar Ukrainu

Hokejs

Spēle ar Ukrainas izlasi Latvijas valstsvienībai bija viena no svarīgākajām turnīrā un tajā mūsu hokejisti izcīnīja uzvaru.

Skatīt attēlu pilnā izmērā

Latvija svarīgā spēlē uzvar Ukrainu [33]

Mārtiņš Lācis, «Apollo»
Piektdiena, 6. februāris (2009) 19:32

Šodien olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā tikās Latvijas izlase ar Ukrainas izlasi un ar rezultātu 4:2 uzvarēja Latvijas valstsvienība.

Pirms šodienas spēles Latvijas izlases rindās notika dažas izmaiņas. Vārtos šodien stājās Sergejs Naumovs, bet no ceturtās maiņas uz trešo tika pārcelts aizsargs Kristaps Sotnieks, kas vakardienas spēlē pret Ungāriju laukumā izgāja tikai pāris reižu. Sotnieks laukumā devās Aleksandra Jerofejeva vietā un spēlē vienā pārī kopā ar Gunti Galviņu. Savukārt Jerofejevs ceturtajā maiņā aizsardzībā ir kopā ar Jāni Andersonu.

Tāpat izmaiņas ir notikušas arī uzbrukuma virknējumos. Uzbrucēju trijniekā ar Aigaru Ciprusu un Aleksandru Ņiživiju spēlē Mārtiņš Cipulis. Bet Guntis Džeriņš devās laukumā vienā maiņā ar Alekseju Širokovu un Juri Štālu.

Pirmajā periodā Latvijas izlase četras reizes nokļuva mazākumā un Georgijs Pujacs saņēma arī 2+10 minūšu sodu un vienā no vairākumiem Andrejs Srubko panāca 1:0 par labu Ukrainai. Arī Latvijas izlasei bija skaitliskais pārsvars, bet tas palika neizmantots, līdz ar to pēc pirmā perioda Ukrainas hokejisti saglabāja minimālu vadību.

Otrais periods iesākās ar noraidījumu ukraiņiem, bet arī tas palika neizmantots, taču trešdaļas 5. minūtē vairākumā Mārtiņš Karsums pēc Miķeļa Rēdliha piespēles panāca 1:1. Perioda vidū izcēlās arī pirmie asumi, kas Arvīds Reķis saķērās ar Dmitriju Ciruļu un abi hokejisti saņēma sodus.

Mača 33. minūtē pēc rupjas Dmitrija Tolkunova kļūdas Miķelis Rēdlihs panāca 2:1 par labu Latvijai.

Trešajā periodā pēc Aigara Ciprusa metiena 8. minūtē Aleksandrs Ņiživijs no vārtu priekšas savāca atlekušo ripu un guva trešos vārtus. Perioda izskaņā abas izlases saņēma abpusējo sodu un ukraiņi laukumā vārtsarga vietā sūtija spēlētāju. 19. minūtē Sergejs Klimentjevs samazināja rezultāta starpību līdz 3:2, taču 15 sekundes pirms mača beigām Jānis Sprukts jau tukšos vārtos raidīja ripu un Latvijas izlase svinēja uzvaru ar 4:2.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti abu izlašu vārtsargi - Sergejs Naumovs un Igors Karpenko.

Rīt turnīrā ir brīvdiena, bet svētdien norisināsies pēdējās apakšgrupu cīņas. Pulksten 13.00 tiksies Ukraina ar Ungāriju, bet 17.00 Latvijas izlase spēlēs ar Itāliju.

Kategorija: Olimpisko spēļu kvalifikācija | Pievienoja: Admin (11.02.2009)
Skatījumu skaits: 749 | Reitings: 0.0/0 |