Pasaules čempionāts 2009. Šveicē - Cīrihē un Bernē
Pārbaudes spēles [1]

Īsumā par galveno

Sākums » Materiāli » Latvijas izlase » Pasaules čempionāts 2010

Latvija ar zaudējumu Šveicei sāk pasaules čempionātu
Ar zaudējumu pasaules čempionātu Vācijā sestdien sāka Latvijas hokeja valstsvienība, kas priekšsacīkšu (B apakšgrupa) pirmajā spēlē Manheimā 1:3 piekāpās Šveices izlasei. Vienīgos vārtus Latvijas komandā guva Gints Meija.

Spēle pagalam nesekmīgi sākās Latvijas komandai, jo jau trešajā minūtē tika zaudēti vārti. Veiksmīgi Latvijas vārtu priekšā nospēlēja Andreass Ambūls, kurš no Kristapa Sotnieka slidas atlēkušo ripu ieraidīja vārtu devītniekā, tādējādi atklājot mača rezultātu - 1:0.

Tieši pēc četrām minūtēm Šveice ieguva tiesības spēlēt skaitliskajā pārsvarā, tomēr šajās divās minūtēs Latvijas komandas sāncensis neko bīstamu pie Masaļska vārtiem izveidot nespēja.

Arī turpinājumā krietni vairāk darba bija mūsu izlases vārtsargam, bet pirmo patiesi bīstamo momentu pie Martina Gerbera vārtiem 14. minūtē izveidoja Latvijas pirmās maiņas uzbrucēju trijnieks.

Aleksandra Ņiživija un Mārtiņa Cipuļa saspēles rezultātā ripa vārtu priekšā nonāca pie kapteiņa Herberta Vasiļjeva, kas mēģināja pārspēt šveiciešu vārtu vīru, taču pārāks šajā divcīņā bija Gerbers.

Pirmā perioda izskaņā izcelties varēja arī Miķelis Rēdlihs, bet viņa mestā ripa mērķī nelidoja.

Diemžēl arī otrā trešdaļa neveiksmīgi sākās Latvijai. 23 minūtē aizsargs Romāns Josī apslidojot vārtus izdarīja metienu, starp Masaļska kājsargiem ieraidot otro ripu Latvijas vārtos, panākdams 2:0 Šveices labā.

Latvijas hokejisti galvas nenokāra un turpināja cīnīties, perioda otrajā pusē pārņemot iniciatīvu. 33. minūtē pirmo vārtu autors Ambūls pārkāpa noteikumus pret Gintu Meiju un Latvija spēlēja vairākumā, bet bez panākumiem.

Trešdaļas beigās vairākkārt no droša vārtu zaudējuma glāba teicami spēlējošais Masaļskis. Vienā no momentiem talkā nāca arī vārtu stabiņš, tiesa, tobrīd Latvijas izlases vārtsargs spēlēja bez ķērājcimda, kuru bija pazaudējis mirkli iepriekš. Ja tiktu gūti vārti, tie, visticamāk, netiktu atzīti.

Trešā trešdaļa sākās straujā tempā, un ļoti veiksmīgi Latvijas valstsvienībai. Jēkabs Rēdlihs atdeva tālu piespēli Jurim Štālam, kas individuāli skaisti nospēlēja pretinieku zonā. Viņa izdarīto metienu atvairīja Gerbers, taču turpat bija pasaules čempionāta debitants Gints Meija, ieraidot ripu Šveices vārtu tīklā - 1:2.

Vārtu guvums acīmredzami iedvesmoja Oļega Znaroka vadīto Latvijas izlasi. Aktīvā mūsu hokejistu spēlē šveiciešiem divreiz lika pārkāpt noteikumus, kā rezultātā Latvija četras minūtes spēlēja vairākumā. Izlīdzināt mača rezultātu neizdevās, lai gan vairākas reizes bija ļoti labas izdevības.

Lai glābtu situāciju - mača beigās Masaļskis nomainījās pret laukuma spēlētāju, bet tas gaidīto rezultātu nedeva. Punktu spēlei pielika pieredzējušais Martins Pluss, ripu metot jau tukšos vārtos - 3:1.

Par labākajiem spēlētājiem tika nosaukti vārtsargi - Masaļskis un Gerbers.

Latvija - Šveice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Vārtu guvēji: Andreass Ambūls (Brunners, Monē) 2:26 (1:0), Romāns Josī 22:28 (2:0), Gints Meija (Štāls, J. Rēdlihs) 42:35 (1:2), Martins Pluss (Bezina) 58:58 (1:3 tukšos vārtos).

Soda minūtes: Latvija - 6, Šveice - 6

Metieni: Latvija - 22, Šveice - 31

Vārtsargi: Latvija - Edgars Masaļskis, Šveice - Martins Gerbers.

Dienas pirmajā B apakšgrupas spēlē Manheimā pagājušā gada pasaules vicečempions Kanāda ar rezultātu 5:1 (2:1, 2:0, 1:0) pārliecinoši pieveica Itālijas komandu.

Pēdējo reizi abas komandas tikās pagājušajā gadā pasaules čempionātā, kas risinājās Šveicē, toreiz uzvaru 2:1 pēcspēles metienu sērijā izcīnīja Oļega Znaroka trenētā vienība.

Latvijas hokeja izlases maiņu virknējumi spēlē ar Šveici

1. maiņa: Georgijs Pujacs, Arvīds Reķis; Mārtiņš Cipulis, Herberts Vasiļjevs, Aleksandrs Ņiživijs.

2. maiņa: Guntis Galviņš, Aleksandrs Jerofejevs; Kaspars Daugaviņš, Jānis Sprukts, Mārtiņš Karsums.

3. maiņa: Kristaps Sotnieks, Jēkabs Rēdlihs; Miķelis Rēdlihs, Andris Džeriņš, Lauris Dārziņš.

4. maiņa: Jānis Andersons, Māris Jass; Juris Štāls, Sergejs Pečura, Gints Meija.

Rezervē: Kaspars Saulietis.

Nākamo spēli Latvijas komanda aizvadīs 10. maijā, kad tiksies ar Vankūveras olimpisko spēļu čempioni Kanādu, bet apakšgrupu turnīru noslēgs 12. maijā pret Itālijas izlasi.

Latvijas valstsvienības līdz šim labākais sasniegums pasaules čempionātos ir 7. vieta, turklāt šī pozīcija iegūta trīs reizes - 1997. gadā, 2004. un pagājušajā gadā.

Kategorija: Pasaules čempionāts 2010 | Pievienoja: Admin (09.05.2010)
Skatījumu skaits: 952 | Reitings: 0.0/0 |